Vítejte na fóru věnované historii, náboženství a heraldice, sídlo rytířů, křižáků, templářů, vikingů, druidů či husitů a mnoho dalších, v místě, kde se realita prolíná se světem víry a nadpřirozena.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  EventsEvents  GalleryGallery  HledatHledat  Verbování do skupinVerbování do skupin  PřihlášeníPřihlášení  RegistraceRegistrace  

Share
 

 Mu-jungové

Goto down 
AutorZpráva
Roman von Budweis
Landkomtur (zemský komtur)
Landkomtur (zemský komtur)
Roman von Budweis

řády : Mu-jungové Zlaty_13
loajalita : Mu-jungové Deutsc10
počet příspěvků : 1382
renomé : 663
věk : 57
vyznání : římskokatolictví (hlavní proud)
přesvědčení : konzervatismus

Mu-jungové Empty
PříspěvekPředmět: Mu-jungové   Mu-jungové Empty03.12.13 11:30

Mu-jungové žili na pomezí severovýchodní Číny a Vnitřního Mongolska. V roce 281 se jejich kníže Mochoba přestěhoval se svým lidem do oblasti kolem dnešního Pekingu a založil dynastii Mu-jung. V témže roce dostal jeho vnuk Šeguj za vojenskou pomoc od čínského císaře titul velký šan-jü. Šegujův syn Mu-jung Chuj pořádal velké nájezdy na Čínu a pokládal se za hlavu všech Sien-pi. V roce 307 se prohlásil Velkým šan-jü Sien-pi. Jeho nástupcem byl Mu-jung Chuan. Ten měl velmi dobré čínské vzdělání.

V roce 337 vyhlásil v severovýchodní Číně říši Jen. Ta existovala do roku 370, kdy ji zničili Tanguti. V roce 384 byla obnovena jako Pozdní Jen Mu-jung Čujem. Ten původně musel z říše Jen uprchnout k Tangutům. Velmi dobře sloužil jejich císaři Fu Tienovi, dokonce mu zachránil život, pak se ale od něho odtrhl. Obnovená říše ale vydržela jen do roku 409, kdy byl poslední vládce zabit vzbouřenou vlastní gardou. Číňan Fen Ba, spřízněný s Mu-juny, založil v témže roce říši Severní Jen. Tu v roce 436 zlikvidovala říše Pej Wej. Další skupina pod vedením Mu-jung Čuna ovládla v roce 386 bývalé hlavní město Číny Čchang-an a vyhlásila si říši Západní Jen. Po deseti letech ji zlikvidoval Mu-jung Čuj. Krátce pak ještě existovala i Jižní Jen, zničená roku 410 Číňany a poslední vládce Mu-jung Čao byl popraven.
Návrat nahoru Goto down
 
Mu-jungové
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Militia Dei :: 
Extremo Oriente
 :: Imperium Sinarum
-
Přejdi na: