Vítejte na fóru věnované historii, náboženství a heraldice, sídlo rytířů, křižáků, templářů, vikingů, druidů či husitů a mnoho dalších, v místě, kde se realita prolíná se světem víry a nadpřirozena.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  EventsEvents  GalleryGallery  HledatHledat  Verbování do skupinVerbování do skupin  PřihlášeníPřihlášení  RegistraceRegistrace  

Share
 

 Říše Fu-jü

Goto down 
AutorZpráva
Roman von Budweis
Landkomtur (zemský komtur)
Landkomtur (zemský komtur)
Roman von Budweis

řády : Říše Fu-jü  Zlaty_13
loajalita : Říše Fu-jü  Deutsc10
počet příspěvků : 1382
renomé : 663
věk : 57
vyznání : římskokatolictví (hlavní proud)
přesvědčení : konzervatismus

Říše Fu-jü  Empty
PříspěvekPředmět: Říše Fu-jü    Říše Fu-jü  Empty09.08.15 17:24

Říše Fu-jü
Vznikla ve 2. století př. n. l. a jejím legendárním zakladatelem byl Dong-mjong. Ten se podle čínského zápisu legendy měl narodit služebné jakéhosi barbarského knížete.Ten, když zjistil, že je těhotná, chtěl ji zabít, ale ona tvrdila, že z Nebes sestoupil duch v podobě vejce a díky tomu otěhotněla. Kníže ji tedy nechal žít, ale když se chlapec narodil, nechal ho vyrůstat ve chlévě. Ten přesto vše přežil, protože zvířata ho zahřívala, později se mohl vrátit k matce. Stal se z něho výtečný lučištník. Kníže se ho přece jen rozhodl zabít. Když před ním Dong-mjong prchal, přišel k velké řece. Udeřil lukem o hladinu a ryby a žáby vypluly na povrch a on po nich řeku přešel a tak se zachránil. Poté založil říši.

Obyvatelstvo se živilo zemědělstvím, pěstovali rýži, pšenici, boby, proso a ječmen. Chovali výborné koně, pásli skot a ovce. Lovili soboly, v řekách nacházeli perly. Rozvinuté bylo hrnčířství. Existovala tu i města, chráněná dřevěnou palisádou. Hovořili zde možná korejsky, i když jazyk se nezachoval. Uctívali kult Nebe. Při pohřbech vládců docházelo k lidským obětem. Zatímco vládce byl pohřbíván do sarkofágu, který dostali jako dar z Číny, ostatní mrtví neměli hroby, pouze byli zavinuti do látek. Země byla řízena úředníky, rozdělenými do mnoha tříd, které se nazývaly podle různých zvířat, např. kůň, býk nebo pes. Zákony byly velmi tvrdé. Krádež se musela nahradit dvanáctinásobkem ceny ukradeného. Za mnohé zločiny byl trest smrti, vraha pohřbívali s obětí, rodina zločince byla prodána do otroctví. Pokud zemřel starší bratr, mladší zdědil jeho ženy. Zdejší lidé prý byli vysocí, mohutní a odvážní. Oblíbenou zbraní byl luk, používali i kopí a meče.

Fu-jü uznávala vazalskou závislost na čínské Chan. Ve 2. polovině 2. století n. l. ale byla pro změnu Fu-jü oslabována nájezdy kočovných mongolských Sien-pi, ve 3. století pak jejich větví - Mu-jungy. Ve 2. polovině 5. století byla Fu-jü závislá na další větvi Sien-pi - Tabgačích - kteří vládli v severočínské říši Pej Wej. V roce 494 byla říše definitivně zničena severokorejskou říší Kogurjo, jejíž vládnoucí dynastie snad pocházela z Fu-jü.
Návrat nahoru Goto down
 
Říše Fu-jü
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Militia Dei :: 
Extremo Oriente
 :: Imperium Sinarum
-
Přejdi na: