Militia Dei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Fórum o historii, náboženství a kulturách Evropy a světa se zaměřením na rytířské řády (templáři), křížové výpravy, vikingy, magii atd. Upozorňujeme, že netolerance (jiných věr) a přehnaná agitace nejsou akceptovány.
 
PříjemPříjem  Rytířské řádyRytířské řády  HledatHledat  Latest imagesLatest images  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Verbování do skupinVerbování do skupin  PřihlášeníPřihlášení  RegistraceRegistrace  

odeslat nové téma   Odpovědět na téma
 

 Otázka Bůh?

Goto down 
+5
Axel von Falkenburg
Caelestis
Anna Kalet
Lothar von Veldenz
Fulco de Miravet
9 posters
AutorZpráva
Dan
Anonymní
Anonymous



Otázka Bůh? Empty
PříspěvekPředmět: Otázka Bůh?   Otázka Bůh? Empty23.07.21 13:49

dokážete říct, že znáte Boha? odkud čerpáte svoje znalosti o bohu, z Bible, od církve nebo z nějakého jiného zdroje? co když bůh vypadá přesně takhle?

Otázka Bůh? 36070755-nefertiti-and-the-egyptian-god-of-fertility-min-statuette-souvenir-gift
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Otázka Bůh? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka Bůh?   Otázka Bůh? Empty23.07.21 16:36

Dan napsal:
dokážete říct, že znáte Boha?

Ano.

Dan napsal:
odkud čerpáte svoje znalosti o bohu, z Bible, od církve nebo z nějakého jiného zdroje?

Z osobní zkušenosti.

Dan napsal:
co když bůh vypadá přesně takhle?

Nevypadá.
To jsou jen pohanské představy, tedy představy lidí, kteří se s Bohem nikdy nesetkali.
Kdo Boha byť jedinkrát postřehne, chová k němu úctu a nezobrazuje jej nikdy neuctivě.
Návrat nahoru Goto down
Brynhildr Haraldsdóttir
Regina tocius Angliae, Daniae, Norwegorum et quorundam Suecorum, Geatlandiae et Insulae
Regina tocius Angliae, Daniae, Norwegorum et quorundam Suecorum, Geatlandiae et Insulae
Brynhildr Haraldsdóttir

Mjöllni
za příspěvky o severském pohanství
severský meč krále
za dosažení hodnosti konungr
přísežný náramek
za dosažení titulu hirđman
hird
družina vikinského náčelníka po dosažení hodnosti jarl
picí roh
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků

počet příspěvků : 233
renomé : 51
loajalita : Otázka Bůh? Viking23
Otázka Bůh? Viking20 Otázka Bůh? Norveg11 Otázka Bůh? Anglos10 Otázka Bůh? Sudrey10
vyznání : heidenismus
přesvědčení : liberalismus

Otázka Bůh? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka Bůh?   Otázka Bůh? Empty31.08.21 22:31

Možná chtěl říct, že všechno to jsou jenom naše představy a projevy kultury. Proč by měly být představy Egypťanů horší než jaké měli Hebrejci? Egypťané jsou nám blíž kulturně i etnicky než Židé. usměvavý
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Otázka Bůh? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka Bůh?   Otázka Bůh? Empty02.09.21 17:22

Boha si nemáme představovat, máme jej poznat.
Ten, kdo vydává své představy o Bohu za Boha je modloslužebník a falešný prorok.
Kdo poznal Boha, vydává svědectví pravdě.
Návrat nahoru Goto down
Brynhildr Haraldsdóttir
Regina tocius Angliae, Daniae, Norwegorum et quorundam Suecorum, Geatlandiae et Insulae
Regina tocius Angliae, Daniae, Norwegorum et quorundam Suecorum, Geatlandiae et Insulae
Brynhildr Haraldsdóttir

Mjöllni
za příspěvky o severském pohanství
severský meč krále
za dosažení hodnosti konungr
přísežný náramek
za dosažení titulu hirđman
hird
družina vikinského náčelníka po dosažení hodnosti jarl
picí roh
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků

počet příspěvků : 233
renomé : 51
loajalita : Otázka Bůh? Viking23
Otázka Bůh? Viking20 Otázka Bůh? Norveg11 Otázka Bůh? Anglos10 Otázka Bůh? Sudrey10
vyznání : heidenismus
přesvědčení : liberalismus

Otázka Bůh? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka Bůh?   Otázka Bůh? Empty08.09.21 13:39

Zkazím ti asi náladu, ale křesťanské představy převzaté od Hebrejů jsou také jenom představy. Nejsou lepší jenom proto, že v nich bůh má neurčitou podobu a je zakázáno ho zobrazovat, to jsou také jen představy podmíněné jejich semitskou kulturou a poznáním boha to není. Pro Indoevropany je normální bohy zobrazovat. Pro Semity je normální boha nezobrazovat a pracovat s myšlenkami o modloslužebnictví a falešných prorocích je jejich kulturní specialitou. Důležité je, že se necítím být Semitou, mnohem blíž mi jsou ti Egypťané, a co ty, cítíš se být Semitou? mrknutí
Návrat nahoru Goto down
Johannes Johannsson
jarl
jarl
Johannes Johannsson

severský meč
za dosažení titulu jarl
vlčí kříž
za příspěvky o synkretismu
staré klíče
vlastněny těmi, kteří byli u zrození Militia Dei
přísežný náramek
za dosažení titulu hirđman
hird
družina vikinského náčelníka po dosažení hodnosti jarl
picí roh
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků
korbel
za vyšší aktivitu v krčmě

počet příspěvků : 1421
renomé : 265
loajalita : Otázka Bůh? Viking23
věk : 35
vyznání : křesťansko-pohanský synkretismus (severský)
přesvědčení : konzervatismus

Otázka Bůh? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka Bůh?   Otázka Bůh? Empty09.09.21 9:09

Brynhildr, ty chceš říct, že necítíš vůbec žádný vliv křesťanství? Ani jeho kultury nebo památek? Ani náznak nějaké spřízněnosti s městy, chrámy a hrady, to všechno považuješ za zcela cizí víru a kulturu? Utíkáš před tím vším do lesa a do přírody nedotčené křesťanstvím? Všude jinde se totiž křesťanství nějakým způsobem ozývá.
Návrat nahoru Goto down
https://militiadei.forumczech.com/
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Otázka Bůh? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka Bůh?   Otázka Bůh? Empty09.09.21 16:45

Brynhildr Haraldsdóttir napsal:
Zkazím ti asi náladu, ale křesťanské představy převzaté od Hebrejů jsou také jenom představy. Nejsou lepší jenom proto, že v nich bůh má neurčitou podobu a je zakázáno ho zobrazovat, to jsou také jen představy podmíněné jejich semitskou kulturou a poznáním boha to není. Pro Indoevropany je normální bohy zobrazovat. Pro Semity je normální boha nezobrazovat a pracovat s myšlenkami o modloslužebnictví a falešných prorocích je jejich kulturní specialitou. Důležité je, že se necítím být Semitou, mnohem blíž mi jsou ti Egypťané, a co ty, cítíš se být Semitou? mrknutí

Jak by jsi mi mohla zkazit náladu?
Vždyť jsem psal, že mne ničí představy o Bohu nezajímají, tedy ani představy Hebrejů ani představy křesťanů.
Nikdy jsem zde také ničí představy nešířil, tedy ani představy Hebrejů, ani představy křesťanů.
Vždy píšu pravdu.
Návrat nahoru Goto down
Brynhildr Haraldsdóttir
Regina tocius Angliae, Daniae, Norwegorum et quorundam Suecorum, Geatlandiae et Insulae
Regina tocius Angliae, Daniae, Norwegorum et quorundam Suecorum, Geatlandiae et Insulae
Brynhildr Haraldsdóttir

Mjöllni
za příspěvky o severském pohanství
severský meč krále
za dosažení hodnosti konungr
přísežný náramek
za dosažení titulu hirđman
hird
družina vikinského náčelníka po dosažení hodnosti jarl
picí roh
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků

počet příspěvků : 233
renomé : 51
loajalita : Otázka Bůh? Viking23
Otázka Bůh? Viking20 Otázka Bůh? Norveg11 Otázka Bůh? Anglos10 Otázka Bůh? Sudrey10
vyznání : heidenismus
přesvědčení : liberalismus

Otázka Bůh? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka Bůh?   Otázka Bůh? Empty10.09.21 17:06

Ithron von Kremsier napsal:
Jak by jsi mi mohla zkazit náladu?
Vždyť jsem psal, že mne ničí představy o Bohu nezajímají, tedy ani představy Hebrejů ani představy křesťanů.
Nikdy jsem zde také ničí představy nešířil, tedy ani představy Hebrejů, ani představy křesťanů.
Vždy píšu pravdu.

Njn a co je Bible když ne představy? Když řeknu, že nic jako modloslužebnictví není a všechno je povoleno, tak to je odproštění se od veškerých představ, ale tys předtím zavrhoval Egypt a falešné proroky, takže jsi to bral z pohledu židovsko-křesťanského. mrknutí
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Otázka Bůh? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka Bůh?   Otázka Bůh? Empty10.09.21 19:59

Nebral jsem nic z žido-křesťanského pohledu, pořád do mě a do křesťanství promítáš své myslné představy, a pak tu proti nim bojuješ.
To je velmi směšné.
Já žiji v pravdě, modloslužebnictví existuje a rozhodně neplatí že vše je dovoleno.
Jen si zkus vše dovolit, a uvidíš že se dostaneš do křížku se zákonem.
A světské zákony nejsou jedinými zákony, jsou také přírodní zákony, a nad nimi ještě duchovní.
Každá myšlenka, představa, slovo i skutek podléhá zákonitosti, a rozhodně neplatí že vše je dovoleno, zákonitost světská, přírodní a duchovní tě o tom časem přesvědčí.
Jen strč ruku do ohně když si myslíš že tě nepopálí, a budeš mít jasný důkaz o tom že vše podléhá určité zákonitosti na tvé vůli nezávislých.
Jen ibecil a zlý člověk může hlásat že vše je dovoleno, tedy že je dovoleno vraždit, znásilňovat, krást apod.
Bytost inteligentní a dobrá by nikdy nic tak zvráceného ze svých úst nevypustila.
A co se týká zevního světa se týká i toho duchovního, vše je podřízeno zákonitosti a nese své plody, za zlo zlo, za dobro dobro.
Kdo se nadřazuje nad Boha, tedy absolutní prvotní příčinu všeho, nejvyšší zákonitost a pravdu, ten ponese časem velmi hořké plody a jednou pozná jak hluboce se mýlil když popíral existenci Boha, pravdy, absolutní prvotní příčiny všeho bytí, a místo toho se skláněl před svými vlastními představami vyjádřenými směšnými podobami bohů.
Běda tomu kdo dal přednost mýtům před pravdou, představě před skutečností, a bohům před jediným Bohem, absolutním a živým jsoucnem, zdrojem veškeré moudrosti, dobra, pravdy a života.
Návrat nahoru Goto down
Fulco de Miravet
velmistr, kníže z Boží vůle (Magister generalis Militiæ Templi, Princeps in Deo)
velmistr, kníže z Boží vůle (Magister generalis Militiæ Templi, Princeps in Deo)
Fulco de Miravet

Nejvyšší řád Kristův
vyznamenání za zásluhy
Řád zlatého rouna
vyznamenání za zásluhy
abakus
odznak vysoce postaveného templáře
Řád Kristův
vyznamenání Řádu Kristova (templářů) za zásluhy
bílý templářský plášť
za dosažení hodnosti bratr rytíř
rytířský meč
za dosažení titulu rytíře
krucifix
za příspěvky o katolictví
korbel
za vyšší aktivitu v krčmě
pivní džbán
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků
staré klíče
vlastněny těmi, kteří byli u zrození Militia Dei

počet příspěvků : 722
renomé : 247
loajalita : Otázka Bůh? Templi57Otázka Bůh? Beause27
vyznání : římskokatolictví (tradicionalisté)
přesvědčení : monarchismus

Otázka Bůh? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka Bůh?   Otázka Bůh? Empty11.09.21 0:12

Brynhildr Haraldsdóttir napsal:
Zkazím ti asi náladu, ale křesťanské představy převzaté od Hebrejů jsou také jenom představy. Nejsou lepší jenom proto, že v nich bůh má neurčitou podobu a je zakázáno ho zobrazovat, to jsou také jen představy podmíněné jejich semitskou kulturou a poznáním boha to není. Pro Indoevropany je normální bohy zobrazovat. Pro Semity je normální boha nezobrazovat a pracovat s myšlenkami o modloslužebnictví a falešných prorocích je jejich kulturní specialitou. Důležité je, že se necítím být Semitou, mnohem blíž mi jsou ti Egypťané, a co ty, cítíš se být Semitou? mrknutí

My křesťané žádné představy nepotřebujeme, neboť Bůh sestoupil na zem v podobě člověka, svého Syna Ježíše Krista. Takto se nám zjevil a potom za nás také zemřel. Proto nepotřebujeme se uchylovat k představám pohanským ani hebrejským. Máme totiž Ježíše, který je živým Bohem. V tomto je křesťanství jedinečné a díky tomu je nade všemi kulty a náboženstvími.
Návrat nahoru Goto down
Brynhildr Haraldsdóttir
Regina tocius Angliae, Daniae, Norwegorum et quorundam Suecorum, Geatlandiae et Insulae
Regina tocius Angliae, Daniae, Norwegorum et quorundam Suecorum, Geatlandiae et Insulae
Brynhildr Haraldsdóttir

Mjöllni
za příspěvky o severském pohanství
severský meč krále
za dosažení hodnosti konungr
přísežný náramek
za dosažení titulu hirđman
hird
družina vikinského náčelníka po dosažení hodnosti jarl
picí roh
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků

počet příspěvků : 233
renomé : 51
loajalita : Otázka Bůh? Viking23
Otázka Bůh? Viking20 Otázka Bůh? Norveg11 Otázka Bůh? Anglos10 Otázka Bůh? Sudrey10
vyznání : heidenismus
přesvědčení : liberalismus

Otázka Bůh? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka Bůh?   Otázka Bůh? Empty12.09.21 22:02

Co? O tom nevím, že bych řekla, že je dovoleno vraždit a znásilňovat, ale že existují jiné představy, mnohem starobylejší než židovsko-křesťanské, někdy o tisíce let, třeba civilizace Egypta a jeho chrámy a ti bohové co nazýváš směšnými jsou asi tak o 3000 let starší než tvá církev. Tři tisíce let tam kněží hloubali o podobách božství a zkoumali noční oblohu, víc úcty by to chtělo. Směšné je když někdo ještě dnes věří splácaným biblickým příběhům a vydává je za historickou pravdu, když ve skutečném světě tvůj bůh nedal o sobě 3000 let vůbec vědět. O křesťanském bohu nikdo nikdy neslyšel, svět znal jenom pohanské bohy a byla to doba zlatého věku, období helénismu a velkých civilizací, co se obešly bez všeho toho strašení zlem, peklem a satanem. škodolibý
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Otázka Bůh? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka Bůh?   Otázka Bůh? Empty16.09.21 22:52

Můj Bůh dává o sobě vědět od počátku až do našich dnů každému kdo jej hledá.
Ale kdo o něj nestojí, tomu se vnucovat nebude.
Neadrtálci jsou ještě starší než ti tví kněží, a proto k nim vzhlížíš s větší úctou?
Možná tě vzrušuje primitivita, kdo ví?
Každopádně to že je něco starší neznamená že je to pravdivější. Naopak už z vědy víme že moderní věděcké teorie jsou mnohem pravdivější než jaké měli vědci třeba před dvěstě lety.
Argumetovat tedy nějakým stářím nějakého náboženství může tedy jenom hlupák.
Navíc, jak už jsem zde několikrát psal, mé poznání Boha nepramení z Bible nebo z křesťanského náboženství, ale z osobní zkušenosti.
Je mi z tohoto hlediska tedy naprosto jedno co tvrdí o Bohu Bible nebo křesťanství, protože na tom má zkušenost s Bohem nestojí.
Návrat nahoru Goto down
Johannes Johannsson
jarl
jarl
Johannes Johannsson

severský meč
za dosažení titulu jarl
vlčí kříž
za příspěvky o synkretismu
staré klíče
vlastněny těmi, kteří byli u zrození Militia Dei
přísežný náramek
za dosažení titulu hirđman
hird
družina vikinského náčelníka po dosažení hodnosti jarl
picí roh
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků
korbel
za vyšší aktivitu v krčmě

počet příspěvků : 1421
renomé : 265
loajalita : Otázka Bůh? Viking23
věk : 35
vyznání : křesťansko-pohanský synkretismus (severský)
přesvědčení : konzervatismus

Otázka Bůh? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka Bůh?   Otázka Bůh? Empty16.09.21 23:28

Ithron von Kremsier napsal:
Mé poznání Boha nepramení z Bible nebo z křesťanského náboženství, ale z osobní zkušenosti.
Je mi z tohoto hlediska tedy naprosto jedno co tvrdí o Bohu Bible nebo křesťanství, protože na tom má zkušenost s Bohem nestojí.

Hmm, náhodou tohle není hereze? myšlenka
Návrat nahoru Goto down
https://militiadei.forumczech.com/
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Otázka Bůh? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka Bůh?   Otázka Bůh? Empty17.09.21 4:53

Co by mělo být heretického na tom, že jsem splnil to proč Bůh stvořil člověka, totiž aby jej hledal a poznal?
A když mé poznání Boha se slučuje s poznáním které učinili i autoři Bible, tak proč by to mělo být heretické?
Naopak, to dokazuje, že pravost křesťanské víry.
Návrat nahoru Goto down
Anna Kalet
Regina Angliae, Franciae at Scotiae, ducissa Britanniae, Normandiae, Aquitaniae, comitissa de Anjou, domina Hiberniae, Fidei defensor
Regina Angliae, Franciae at Scotiae, ducissa Britanniae, Normandiae, Aquitaniae, comitissa de Anjou, domina Hiberniae, Fidei defensor
Anna Kalet

Podvazkový řád
vyznamenání za zásluhy
hvězda Nejctihodnějšího řádu sv. Jana Jeruzalémského
odznak vysoce postaveného johanity
rytíři z Anglie
feudálova družina po dosažení hodnosti earl
pivní džbán
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků
korbel
za vyšší aktivitu v krčmě
rytíři z Francie
feudálova družina po dosažení hodnosti hrabě
Řád sv. Ducha
záslužné vyznamenání

počet příspěvků : 355
renomé : 117
loajalita : Otázka Bůh? Englan11 Otázka Bůh? Hospmv10
Otázka Bůh? Scotla10 Otázka Bůh? Bretag10 Otázka Bůh? Wales10 Otázka Bůh? Norman10 Otázka Bůh? Aquita10 Otázka Bůh? Irelan10 Otázka Bůh? Anjou10

vyznání : anglikánství
přesvědčení : monarchismus

Otázka Bůh? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka Bůh?   Otázka Bůh? Empty22.09.21 20:17

Ithron von Kremsier napsal:
Co by mělo být heretického na tom, že jsem splnil to proč Bůh stvořil člověka, totiž aby jej hledal a poznal?
A když mé poznání Boha se slučuje s poznáním které učinili i autoři Bible, tak proč by to mělo být heretické?
Naopak, to dokazuje, že pravost křesťanské víry.

Byl jsi na Slovensku přivítat papeže ? usměvavý
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Otázka Bůh? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka Bůh?   Otázka Bůh? Empty25.09.21 19:44

Slovensko není země která by mne přitahovala, a s papežem jsem se již setkal a obdržel od něj požehnání.
Návrat nahoru Goto down
Fulco de Miravet
velmistr, kníže z Boží vůle (Magister generalis Militiæ Templi, Princeps in Deo)
velmistr, kníže z Boží vůle (Magister generalis Militiæ Templi, Princeps in Deo)
Fulco de Miravet

Nejvyšší řád Kristův
vyznamenání za zásluhy
Řád zlatého rouna
vyznamenání za zásluhy
abakus
odznak vysoce postaveného templáře
Řád Kristův
vyznamenání Řádu Kristova (templářů) za zásluhy
bílý templářský plášť
za dosažení hodnosti bratr rytíř
rytířský meč
za dosažení titulu rytíře
krucifix
za příspěvky o katolictví
korbel
za vyšší aktivitu v krčmě
pivní džbán
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků
staré klíče
vlastněny těmi, kteří byli u zrození Militia Dei

počet příspěvků : 722
renomé : 247
loajalita : Otázka Bůh? Templi57Otázka Bůh? Beause27
vyznání : římskokatolictví (tradicionalisté)
přesvědčení : monarchismus

Otázka Bůh? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka Bůh?   Otázka Bůh? Empty01.10.21 13:11

Ithron von Kremsier napsal:
Mé poznání Boha nepramení z Bible nebo z křesťanského náboženství, ale z osobní zkušenosti.
Je mi z tohoto hlediska tedy naprosto jedno co tvrdí o Bohu Bible nebo křesťanství, protože na tom má zkušenost s Bohem nestojí.

Johannes Johannsson napsal:
Hmm, náhodou tohle není hereze? myšlenka

Ano, to je, je to hereze samozřejmě. Víra bez Bible a křesťanství?! Nemožné. To jsou slova heretika a dezertéra Templu, který nedokáže rozeznat Boha od působení zlého ducha.

Není-li to hereze, nechť tvrzení něčím podepře, Biblí nebo církevní naukou, abychom měli jistotu, že zvěstuje pravého Boha, nikoli ďábla, který se tak rád za Boha vydává, aby mohl klamat.
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Otázka Bůh? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka Bůh?   Otázka Bůh? Empty03.10.21 12:10

Kde jsem hlásal víru bez Bible a bez křesťanství?
Vydal jsem jenom svědectví, že jsem poznal Boha, a to Boha o kterém svědčí Bible a křesťanství.
A za to, že hlásám pravost křesťanství a pravdivost Bible, mám být prohlášen za heretika?
Otevři oči bratře, a nenech se klamat zlým duchem.
Návrat nahoru Goto down
Brynhildr Haraldsdóttir
Regina tocius Angliae, Daniae, Norwegorum et quorundam Suecorum, Geatlandiae et Insulae
Regina tocius Angliae, Daniae, Norwegorum et quorundam Suecorum, Geatlandiae et Insulae
Brynhildr Haraldsdóttir

Mjöllni
za příspěvky o severském pohanství
severský meč krále
za dosažení hodnosti konungr
přísežný náramek
za dosažení titulu hirđman
hird
družina vikinského náčelníka po dosažení hodnosti jarl
picí roh
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků

počet příspěvků : 233
renomé : 51
loajalita : Otázka Bůh? Viking23
Otázka Bůh? Viking20 Otázka Bůh? Norveg11 Otázka Bůh? Anglos10 Otázka Bůh? Sudrey10
vyznání : heidenismus
přesvědčení : liberalismus

Otázka Bůh? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka Bůh?   Otázka Bůh? Empty03.10.21 14:48

Zdá se mi, že Ithron chtěl oslovit pohany, vědom si, že s Biblí nemá u nich šanci pochodit, takže to řekl tak, že potvrzení víry v křesťanského Boha není nutně závislé na Bibli a je ho možné dosáhnout také mimo ni, jenže jeho bratři to pochopili jinak, že je možné se bez Bible obejít úplně a nazvali ho heretikem, no a pohané tohle nepochopí vůbec. Jestli to tak je, minulo se to účinkem. šťastný
Návrat nahoru Goto down
Anna Kalet
Regina Angliae, Franciae at Scotiae, ducissa Britanniae, Normandiae, Aquitaniae, comitissa de Anjou, domina Hiberniae, Fidei defensor
Regina Angliae, Franciae at Scotiae, ducissa Britanniae, Normandiae, Aquitaniae, comitissa de Anjou, domina Hiberniae, Fidei defensor
Anna Kalet

Podvazkový řád
vyznamenání za zásluhy
hvězda Nejctihodnějšího řádu sv. Jana Jeruzalémského
odznak vysoce postaveného johanity
rytíři z Anglie
feudálova družina po dosažení hodnosti earl
pivní džbán
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků
korbel
za vyšší aktivitu v krčmě
rytíři z Francie
feudálova družina po dosažení hodnosti hrabě
Řád sv. Ducha
záslužné vyznamenání

počet příspěvků : 355
renomé : 117
loajalita : Otázka Bůh? Englan11 Otázka Bůh? Hospmv10
Otázka Bůh? Scotla10 Otázka Bůh? Bretag10 Otázka Bůh? Wales10 Otázka Bůh? Norman10 Otázka Bůh? Aquita10 Otázka Bůh? Irelan10 Otázka Bůh? Anjou10

vyznání : anglikánství
přesvědčení : monarchismus

Otázka Bůh? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka Bůh?   Otázka Bůh? Empty06.10.21 13:34

Podle příspěvku to vypadá že Ithron se stal evangelíkem nebolí protestantem. Neměj me mu to za zle, přece jen mluvit čistě jen ke Kristu je víc uvolněnější pro svou duši.
Návrat nahoru Goto down
Lothar von Veldenz
kníže-velmistr (Princeps et Grandis Magister), Jeho Eminence, Štít Evropy
kníže-velmistr (Princeps et Grandis Magister), Jeho Eminence, Štít Evropy
Lothar von Veldenz

pražský groš
za 40 příspěvků
johanitský plášť
za dosažení hodnosti bratr rytíř
rytířský meč
za dosažení titulu rytíře
kříž Maltézského řádu
odznak vysoce postaveného maltézského rytíře
pivní džbán
za aktivitu v krčmě

počet příspěvků : 53
renomé : 2
loajalita : Otázka Bůh? Hospit11 Otázka Bůh? Hospit27
vyznání : římskokatolictví
přesvědčení : konzervatismus

Otázka Bůh? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka Bůh?   Otázka Bůh? Empty06.10.21 13:37

Ithron se zbláznil? zmatený
Návrat nahoru Goto down
Anna Kalet
Regina Angliae, Franciae at Scotiae, ducissa Britanniae, Normandiae, Aquitaniae, comitissa de Anjou, domina Hiberniae, Fidei defensor
Regina Angliae, Franciae at Scotiae, ducissa Britanniae, Normandiae, Aquitaniae, comitissa de Anjou, domina Hiberniae, Fidei defensor
Anna Kalet

Podvazkový řád
vyznamenání za zásluhy
hvězda Nejctihodnějšího řádu sv. Jana Jeruzalémského
odznak vysoce postaveného johanity
rytíři z Anglie
feudálova družina po dosažení hodnosti earl
pivní džbán
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků
korbel
za vyšší aktivitu v krčmě
rytíři z Francie
feudálova družina po dosažení hodnosti hrabě
Řád sv. Ducha
záslužné vyznamenání

počet příspěvků : 355
renomé : 117
loajalita : Otázka Bůh? Englan11 Otázka Bůh? Hospmv10
Otázka Bůh? Scotla10 Otázka Bůh? Bretag10 Otázka Bůh? Wales10 Otázka Bůh? Norman10 Otázka Bůh? Aquita10 Otázka Bůh? Irelan10 Otázka Bůh? Anjou10

vyznání : anglikánství
přesvědčení : monarchismus

Otázka Bůh? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka Bůh?   Otázka Bůh? Empty06.10.21 13:42

Lothar von Veldenz napsal:
Ithron se zbláznil? zmatený

Ne nezbláznil.
Já v otázce viry sira Ithrona budu podporovat a budu i jeho spojenec. Vyhlásíme Teplařum společně válku. šťastný

Uděláme spolu obchod Ithrone ? pfft
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Otázka Bůh? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka Bůh?   Otázka Bůh? Empty06.10.21 16:35

Anna Kalet napsal:
Podle příspěvku to vypadá že Ithron se stal evangelíkem nebolí protestantem.

Kdepak, má paní, vše co píšu je ve shodě s katechismem katolické církve, papežskými encyklikami a dokumenty druhého vatikánského koncilu, tedy s církevními dokumenty závaznými pro každého římskokatolického křesťana.
Jsem věrný své katolické víře, nemohu ani jinak, protože se tato víra shoduje s mou osobní zkušenností.

Anna Kalet napsal:
Já v otázce viry sira Ithrona budu podporovat a budu i jeho spojenec.

Máš velkou odvahu, postavit se na stranu toho kterého všichni zavrhují a chtějí dokonce zabanovat.

Anna Kalet napsal:
Vyhlásíme Tepmlářum společně válku.

Já jsem nepřišel bojovat proti templářům, ani proti žádnému člověku, bojuji vždy jen proti nevědomosti a zlu, což si někteří vysvětlují tak, že bojuji proti nim, což je ovšem omyl, protože ve skutečnosti bojuji za ně, za to aby prohlédli a žili v pravdě, protože kdo nežije v pravdě, ten je otrokem hříchu (zla a nevědomosti).

Anna Kalet napsal:
Uděláme spolu obchod Ithrone ?

Má paní, cokoli je správné to udělám, bez nárokování odměny.
Návrat nahoru Goto down
Anna Kalet
Regina Angliae, Franciae at Scotiae, ducissa Britanniae, Normandiae, Aquitaniae, comitissa de Anjou, domina Hiberniae, Fidei defensor
Regina Angliae, Franciae at Scotiae, ducissa Britanniae, Normandiae, Aquitaniae, comitissa de Anjou, domina Hiberniae, Fidei defensor
Anna Kalet

Podvazkový řád
vyznamenání za zásluhy
hvězda Nejctihodnějšího řádu sv. Jana Jeruzalémského
odznak vysoce postaveného johanity
rytíři z Anglie
feudálova družina po dosažení hodnosti earl
pivní džbán
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků
korbel
za vyšší aktivitu v krčmě
rytíři z Francie
feudálova družina po dosažení hodnosti hrabě
Řád sv. Ducha
záslužné vyznamenání

počet příspěvků : 355
renomé : 117
loajalita : Otázka Bůh? Englan11 Otázka Bůh? Hospmv10
Otázka Bůh? Scotla10 Otázka Bůh? Bretag10 Otázka Bůh? Wales10 Otázka Bůh? Norman10 Otázka Bůh? Aquita10 Otázka Bůh? Irelan10 Otázka Bůh? Anjou10

vyznání : anglikánství
přesvědčení : monarchismus

Otázka Bůh? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka Bůh?   Otázka Bůh? Empty07.10.21 15:59

Mno, možná je , možná není. Obrázek si udělá každý sám. Osobně si myslím, že jsi věřící ale svým způsobem nedorzujes ordodoxni učení katolicismu.

Spojenectví mému království musí být obchodně prospěšné, jinak to nemá smysl. smích Máš co nabídnout krom vašeho chudého “rytířstva”?
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Otázka Bůh? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka Bůh?   Otázka Bůh? Empty07.10.21 19:57

Anna Kalet napsal:
Osobně si myslím, že jsi věřící ale svým způsobem nedoržujes ordodoxni učení katolicismu.

To se mýlíš, má paní, v ničem nežiji v rozporu s učením římskokatolické církve.
Někteří členové fóra zastávají středověké nebo dokonce starověké církevní názory, ale já k nim nepatřím, pro mne je závazné současné učení dnešní církve, v čele s papežem Františkem.
A s tím mají někteří problém, stejně jako mají problém se současnou církví i se současným papežem.
Nejsmutnější na tom je, že nemají ani znalosti o církevních postojích, ale již je předem odsuzují, a mnozí staví svůj odpor jen na základě mediálních senzací, které jsou ovšem zkreslené, či rovnou vymyšlené.
Nikdo z těch odpůrců současné církve zde neprokázali ani základní znalosti církevních dokumentů, kanonického práva, ani teologie.
A přesto právě takoví zde nejvíce protestují.

Anna Kalet napsal:
Spojenectví mému království musí být obchodně prospěšné, jinak to nemá smysl. smích Máš co nabídnout krom vašeho chudého “rytířstva”?

Nejsem obchodník, jsem prostý rytíř, sloužící řádu.
Mám jenom posvěcený meč, Bibli a růženec.
Takto vyzbrojen vyjíždím do bitvy, proti mocnostem, silám a všemu, co ovládá tento věk tmy.
Návrat nahoru Goto down
Caelestis
elf, víla, dryáda (álfr, Aes Sídhe)
elf, víla, dryáda (álfr, Aes Sídhe)
Caelestis

lopata
za dosažení hodnosti nevolník

počet příspěvků : 7
renomé : 2
loajalita : Otázka Bůh? Elvent10
vyznání : eklektické novopohanství

Otázka Bůh? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka Bůh?   Otázka Bůh? Empty08.10.21 11:22

Lidstvo je rozmanité a všechno co ho tvoří je rozmanité též, někdo je rytíř s křížem, královna a někdo je třeba elf. šťastný
Respektuji všechny cesty pro které se lidé rozhodnou. kytička
Návrat nahoru Goto down
Axel von Falkenburg
novic (Neophitus / Novize)
Axel von Falkenburg

žebrácká miska
za první příspěvek

počet příspěvků : 2
renomé : 0
loajalita : Otázka Bůh? Deutsc26
vyznání : římskokatolictví
přesvědčení : konzervatismus

Otázka Bůh? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka Bůh?   Otázka Bůh? Empty25.01.22 11:12

Caelestis napsal:
Lidstvo je rozmanité a všechno co ho tvoří je rozmanité též, někdo je rytíř s křížem, královna a někdo je třeba elf. šťastný
Respektuji všechny cesty pro které se lidé rozhodnou. kytička

Vzácná paní odkudsi, ne všechny cesty které si lidé vyberou jsou dobré, některé jsou dobré jen zdánlivě.
Návrat nahoru Goto down
Renego z Olše
převor-inkvizitor (Prior Inquisitor)
převor-inkvizitor (Prior Inquisitor)
Renego z Olše

pivní džbán
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků

počet příspěvků : 104
renomé : 30
loajalita : Otázka Bůh? Ordo_p10
vyznání : římskokatolictví
přesvědčení : klerikalismus

Otázka Bůh? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka Bůh?   Otázka Bůh? Empty25.01.22 21:30

Ithron von Kremsier napsal:

Nejsem obchodník, jsem prostý rytíř, sloužící řádu.
Mám jenom posvěcený meč, Bibli a růženec.
Takto vyzbrojen vyjíždím do bitvy, proti mocnostem, silám a všemu, co ovládá tento věk tmy.

Demencio alveolus gutans est. Sum hibernatum ad aspera per deiuvenatorum alia de kalleolarum. Sun quistante bilingue hermans, et degenorit sanumque.

:Ježíš:
Návrat nahoru Goto down
Brynhildr Haraldsdóttir
Regina tocius Angliae, Daniae, Norwegorum et quorundam Suecorum, Geatlandiae et Insulae
Regina tocius Angliae, Daniae, Norwegorum et quorundam Suecorum, Geatlandiae et Insulae
Brynhildr Haraldsdóttir

Mjöllni
za příspěvky o severském pohanství
severský meč krále
za dosažení hodnosti konungr
přísežný náramek
za dosažení titulu hirđman
hird
družina vikinského náčelníka po dosažení hodnosti jarl
picí roh
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků

počet příspěvků : 233
renomé : 51
loajalita : Otázka Bůh? Viking23
Otázka Bůh? Viking20 Otázka Bůh? Norveg11 Otázka Bůh? Anglos10 Otázka Bůh? Sudrey10
vyznání : heidenismus
přesvědčení : liberalismus

Otázka Bůh? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka Bůh?   Otázka Bůh? Empty25.01.22 23:53

Nevím, co to Renego píše, ale nejspíš to bude nějaká hádanka. šťastný

Snad překlad od překladače řekne víc:

Demence je gutan. Přezimuji v drsných podmínkách spolu s další z kalleol. Slunce zapadá s dvojitým hermansem a zvuk se zhoršuje. smích smích


Z toho nejsem o moc moudřejší. myšlenka
Návrat nahoru Goto down
Johannes Johannsson
jarl
jarl
Johannes Johannsson

severský meč
za dosažení titulu jarl
vlčí kříž
za příspěvky o synkretismu
staré klíče
vlastněny těmi, kteří byli u zrození Militia Dei
přísežný náramek
za dosažení titulu hirđman
hird
družina vikinského náčelníka po dosažení hodnosti jarl
picí roh
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků
korbel
za vyšší aktivitu v krčmě

počet příspěvků : 1421
renomé : 265
loajalita : Otázka Bůh? Viking23
věk : 35
vyznání : křesťansko-pohanský synkretismus (severský)
přesvědčení : konzervatismus

Otázka Bůh? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka Bůh?   Otázka Bůh? Empty26.01.22 9:37

Brynhildr Haraldsdóttir napsal:
Nevím, co to Renego píše, ale nejspíš to bude nějaká hádanka. šťastný

Snad překlad od překladače řekne víc:

Demence je gutan. Přezimuji v drsných podmínkách spolu s další z kalleol. Slunce zapadá s dvojitým hermansem a zvuk se zhoršuje.

Hmmm, latinář... šťastný
Návrat nahoru Goto down
https://militiadei.forumczech.com/
Konrad von Lichtenstein
rytíř podle cti (Ehrenritter)
rytíř podle cti (Ehrenritter)
Konrad von Lichtenstein

rytířský meč
za dosažení titulu rytíře
johanitský plášť
za dosažení hodnosti bratr rytíř
vidle
za dosažení hodnosti rolník

počet příspěvků : 24
renomé : 1
loajalita : Otázka Bůh? Hospit10
vyznání : luteránství
přesvědčení : monarchismus

Otázka Bůh? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka Bůh?   Otázka Bůh? Empty23.05.23 14:54

Co je to za bláboly? trapný


Demencio alveolus gutans est. Sum hibernatum ad aspera per deiuvenatorum alia de kalleolarum. Sun quistante bilingue hermans, et degenorit sanumque.


Překlad v podání Google Translator:


Demence je kapající zásuvka. Byl jsem hibernován do drsného stavu přes mláďata jiná než calleola. Slunce, které je dvojjazyčným hermanem, je zdegenerované a zdravé.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Otázka Bůh? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Otázka Bůh?   Otázka Bůh? Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Otázka Bůh?
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Militia Dei :: 
Liberum topic
 :: Via Regia
-
odeslat nové téma   Odpovědět na témaPřejdi na: