Militia Dei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Fórum o historii, náboženství a kulturách Evropy a světa se zaměřením na rytířské řády (templáři), křížové výpravy, vikingy, magii atd. Upozorňujeme, že netolerance (jiných věr) a přehnaná agitace nejsou akceptovány.
 
PříjemPříjem  Rytířské řádyRytířské řády  HledatHledat  Latest imagesLatest images  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Verbování do skupinVerbování do skupin  PřihlášeníPřihlášení  RegistraceRegistrace  

 

 Phi Tong Luang

Goto down 
AutorZpráva
Roman von Budweis
maršál (Ordensmarschall / Summus Marescalcus)
maršál (Ordensmarschall / Summus Marescalcus)
Roman von Budweis

Řád zlatého rouna
vyznamenání za zásluhy
rytířský meč
za dosažení titulu rytíře
plášť německého rytíře
za dosažení hodnosti bratr rytíř
krucifix
za příspěvky o katolictví
jeruzalémský křížek
za příspěvky o křížových výpravách
křížek
za příspěvky o křesťanství
štítek s českým lvem
čestný odznak za příspěvky s tématikou Českého království
náprsní kříž Německého řádu
odznak vysoce postaveného rytíře
Mariánský kříž Řádu německých rytířů
za zásluhy a podporu pro Německý řád
pivní džbán
za aktivitu v krčmě
korbel
za vyšší aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků

počet příspěvků : 1382
renomé : 664
loajalita : Phi Tong Luang    Deutsc17 Phi Tong Luang    Deutsc25
věk : 61
vyznání : římskokatolictví
přesvědčení : konzervatismus

Phi Tong Luang    Empty
PříspěvekPředmět: Phi Tong Luang    Phi Tong Luang    Empty22.05.12 19:53

Duchové z džungle
Phi Tong Luang (Duchové žlutého listí) se považují za Yumbri (obyvatele džungle) a opravdu jsou v džungli víc než doma. Vyhýbají se jakémukoli setkání, nikdy nejsou na jednom místě dlouho. Divoká a nespoutaná příroda uprostřed Thajska jim v jejich stylu života vyhovuje. Setkat se s nimi můžete ve chvíli, když přicházejí za horskými kmeny k výměnnému obchodu. Není to ale jednoduché – nejdříve musíte s náčelníkem svou návštěvu vyjednat. Zkušení thajští průvodci rovnou varují: „Šance, že to náčelník povolí, je jedna ku dvaceti. Zapomeňte na logiku, prosby nebo peníze. To u nich nemá žádnou hodnotu!“

Odborníci se domnívají, že jsou posledními zástupci paleo-mongoloidů ze zadní Indie. Mají svůj jazyk, ale nepíší, nekreslí, číslovky nepoužívají. Pohybují se zvláštním plíživým krokem a nikdy se nemyjí. Neumějí plavat. Svůj život směřují výhradně k získání obživy. Sbírají pralesní plody, ale i červy, housenky, žáby, do pastí chytají krysy a jinou havěť. Oštěp je zbraň výhradně jednoho lovce, je spojen s duchy mužnosti a nikdo jiný jej nesmí použít. Cizinec dokonce ani pohledět.

Primitivní nástroje jsou většinou z bambusu. Od horských kmenů získají někdy parang (nástroj podobný mačetě), který se jim hodí do neprůchodné džungle. „Parang, oštěp, pletená nůše a nějaký ten kousek hadru bývá jejich veškerý majetek.Nic jiného vlastně ani nepotřebují. Děti nijak nevychovávají, ty se učí pozorováním starších. Až dospějí (mezi 8. a 10. rokem), odejdou a žijí v jiných skupinkách. Ženy muže bez výhrady poslouchají, nikdy neodmlouvají. To by se nám Evropanům určitě líbilo. Yumbri žijí tak trochu jako zvířata. Z doby kamenné se nějakým zázrakem dostali do dnešních časů.

Až na výjimky je nezajímá náš všední život, neřeší finanční problémy, neznají vymoženosti třetího tisíciletí. Žijí ze dne na den, z hodiny na hodinu. V jejich světě není hlavní starostí nový mobil, plazmová televize ani nablýskané auto, ale získání potravy. Čas u nich nehraje žádnou roli.


Phi Tong Luang    Full1_25875
Návrat nahoru Goto down
 
Phi Tong Luang
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Militia Dei :: 
Oriens
 :: Jihovýchodní Asie
-
Přejdi na: