Militia Dei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Militia Dei je fórum o historii a tradičních hodnotách staré Evropy (i světa). Zajímá nás její původní duchovno, rytířské řády jako templáři, křížové výpravy, vikingové a mnohá další témata, z nichž mohou některá souviset s magií a nadpřirozenem.
 
PříjemPříjem  PortálPortál  EventsEvents  HledatHledat  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Verbování do skupinVerbování do skupin  PřihlášeníPřihlášení  RegistraceRegistrace  

 

 Phi Tong Luang

Goto down 
AutorZpráva
Roman von Budweis
maršál (Ordensmarschall / Summus Marescalcus)
maršál (Ordensmarschall / Summus Marescalcus)
Roman von Budweis


řády : Phi Tong Luang  Zlaty_13
loajalita : Phi Tong Luang  Deutsc17 Phi Tong Luang  Deutsc25
počet příspěvků : 1382
renomé : 663
věk : 59
vyznání : římskokatolictví
přesvědčení : konzervatismus

Phi Tong Luang  Empty
PříspěvekPředmět: Phi Tong Luang    Phi Tong Luang  Empty22.05.12 19:53

Duchové z džungle
Phi Tong Luang (Duchové žlutého listí) se považují za Yumbri (obyvatele džungle) a opravdu jsou v džungli víc než doma. Vyhýbají se jakémukoli setkání, nikdy nejsou na jednom místě dlouho. Divoká a nespoutaná příroda uprostřed Thajska jim v jejich stylu života vyhovuje. Setkat se s nimi můžete ve chvíli, když přicházejí za horskými kmeny k výměnnému obchodu. Není to ale jednoduché – nejdříve musíte s náčelníkem svou návštěvu vyjednat. Zkušení thajští průvodci rovnou varují: „Šance, že to náčelník povolí, je jedna ku dvaceti. Zapomeňte na logiku, prosby nebo peníze. To u nich nemá žádnou hodnotu!“

Odborníci se domnívají, že jsou posledními zástupci paleo-mongoloidů ze zadní Indie. Mají svůj jazyk, ale nepíší, nekreslí, číslovky nepoužívají. Pohybují se zvláštním plíživým krokem a nikdy se nemyjí. Neumějí plavat. Svůj život směřují výhradně k získání obživy. Sbírají pralesní plody, ale i červy, housenky, žáby, do pastí chytají krysy a jinou havěť. Oštěp je zbraň výhradně jednoho lovce, je spojen s duchy mužnosti a nikdo jiný jej nesmí použít. Cizinec dokonce ani pohledět.

Primitivní nástroje jsou většinou z bambusu. Od horských kmenů získají někdy parang (nástroj podobný mačetě), který se jim hodí do neprůchodné džungle. „Parang, oštěp, pletená nůše a nějaký ten kousek hadru bývá jejich veškerý majetek.Nic jiného vlastně ani nepotřebují. Děti nijak nevychovávají, ty se učí pozorováním starších. Až dospějí (mezi 8. a 10. rokem), odejdou a žijí v jiných skupinkách. Ženy muže bez výhrady poslouchají, nikdy neodmlouvají. To by se nám Evropanům určitě líbilo. Yumbri žijí tak trochu jako zvířata. Z doby kamenné se nějakým zázrakem dostali do dnešních časů.

Až na výjimky je nezajímá náš všední život, neřeší finanční problémy, neznají vymoženosti třetího tisíciletí. Žijí ze dne na den, z hodiny na hodinu. V jejich světě není hlavní starostí nový mobil, plazmová televize ani nablýskané auto, ale získání potravy. Čas u nich nehraje žádnou roli.


Phi Tong Luang  Full1_25875
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
 
Phi Tong Luang
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Militia Dei :: 
Extremo Oriente
 :: Asia austro-orientalis
-
Přejdi na: