Militia Dei
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Fórum o historii, náboženství a kulturách Evropy a světa se zaměřením na rytířské řády (templáři), křížové výpravy, vikingy, magii atd. Upozorňujeme, že netolerance (jiných věr) a přehnaná agitace nejsou akceptovány.
 
PříjemPříjem  Rytířské řádyRytířské řády  HledatHledat  Latest imagesLatest images  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Verbování do skupinVerbování do skupin  PřihlášeníPřihlášení  RegistraceRegistrace  

odeslat nové téma   Odpovědět na téma
 

 Klábosení z Kupecké stezky

Goto down 
+13
Krut z Arkony
Anastasius da Aquileia
Hassalaha
Rhianwen ferch Tangwystl
Fulco de Miravet
Heinrich von Braunschweig
Jürgen von Lichtenstein
Daiv de Anglor
Jacques de Montferrand
Renego z Olše
Johannes Johannsson
Anorie
Jarmil Warle
17 posters
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorZpráva
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty24.09.14 1:10

Křesťanství směruje člověka k Bohu, nikoli k tělu a ukájení jeho pudů.
Návrat nahoru Goto down
Johannes Johannsson
jarl
jarl
Johannes Johannsson

severský meč
za dosažení titulu jarl
vlčí kříž
za příspěvky o synkretismu
staré klíče
vlastněny těmi, kteří byli u zrození Militia Dei
přísežný náramek
za dosažení titulu hirđman
hird
družina vikinského náčelníka po dosažení hodnosti jarl
picí roh
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků
korbel
za vyšší aktivitu v krčmě

počet příspěvků : 1421
renomé : 265
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Viking23
věk : 35
vyznání : křesťansko-pohanský synkretismus (severský)
přesvědčení : konzervatismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty24.09.14 11:01

Anorie napsal:
Jste zvědavý jak opice. smích Ano uzavřeme spolu posvátný kruh. Samozřejmě v kruhu platí jistá pravidla, tak si zase nepředstavujte, že to bude něco "neslušného". usměvavý Jedná se o magii dávných seveřanu, kterou jsem se naučila při svém pobytu v Norsku.

Já vím, docela mě to překvapilo a jsem z toho napjatý. Říkala jste, že praktikujete seidhr a to mě zaujalo, protože v tomto severském odvětví magie jsou praktiky výhradně spjaty s ženstvím a některé prý mohly být považovány za neslušné, takže proto ten můj zájem, i když se asi nejedná přímo o to, co tu zmínil velmistr Falco, ale také mě to zaujalo proto, že seidhr je magie, která se nám do dnešních dnů údajně nedochovala, čehož si nejsem jistý. Já jsem se jen trochu zajímal o runy.  usměvavý

Anorie napsal:
Popravdě krucifix, nebude fungovat a čistá láska by musela být oboustranná, aby fungovala. usměvavý
Spíše možná ten česnek, protože je to mocná ochranná magická bylina a králem rostlin.

Já právě myslel, že by mohla fungovat i jednostranná láska, jak to bývá někdy v pohádkách (viz Šípková Růženka).  smích

Ale raději zůstaneme u toho česneku, když tedy ten krucifix nefunguje, ale třeba teď mě napadlo, že polibek z čisté lásky s příchutí česneku by mohl být kombinací nejúčinnější. Je to sice poněkud nechutné, ale třeba by to fungovalo. Co myslíte?  tichý

A nebo si můžu do těla vyrýt ochranné runové kouzlo, to by také mohlo zabrat.  nejistý

Anorie napsal:
Jinak drahý Woraczikovic je rytíř, který má svoji hrdost, čest, věrnost a srdce na pravém místě, umí se postavit na obranu slabších a to se mi na něm opravdu líbí. puget polibek

Vaším uznáním jsem nesmírně polichocen, krásná Anorie,  puget červenat se

takovou odměnu si snad ani nezasloužím, mé temnými chmury zkroušené srdce bylo naplněno světlem radosti. srdce

Anorie napsal:
Nó, Vás bych asi ochočila hodně rychle i bez nějakého kouzelného nápoje, jak to tak vidím. Vždicky jsem chtěla mít svého otroka. smích
Jinak co vám asi chybí je ta odvaha, že? usměvavý Ale nebojte, existuje na to celý energetický léčitelský systém a funguje luxusně.

Když s Vámi rozmlouvám, tak už není třeba žádných léčiv. Vaše povzbuzování a podpora jsou nade všemi zázračnými léky, už jen to mi dodává odvahu a chrabrost. Být Vaším otrokem by bylo štěstím a nikoli útrapou.  usměvavý

Pro lásku bych zahodil všechny ty hloupé tituly a cetky, ke štěstí by stačilo jen být otrokem. :cheers:

Heinrich von Braunschweig napsal:
Rmoutí mne převelice, Vaše šlechetná Milosti, Jene Woraczicky von Pabeinitz, urozený pane z Bissingen, že své dobré jméno dáváte všanc kvůli čarodějnici, té pofidérní osobě, která vás záludně ponouká k nepravostem, z toho kouká jenom zrada Boha a pakt s ďáblem. Nepřipouštíte si situaci a nevidíte tu její záludnost, tu zákeřnost Vás svést k modlářství a odloudit od pravé cesty spásy, ale pamatujte na biblický příběh krále Šalomouna, kterak ho jeho různé ženštiny a konkubíny nakonec svedly k modloslužbě cizích bohů, jak jistě sám víte, jeho pošetilé chování nezůstalo bez následků, jak praví Písmo svaté. Vaše Milosti, zapřísahám Vás!!! Zde přede všemi těmi svědky! Rozmyslete si své konání a odvraťte se od toho zla!
Pane Bože, pomoz nám!

Jméno nemůže být pošpiněno citem k člověku, ani tak nevinnou bytostí, jako je paní Anorie. Nechápete rytířství a nerozumíte rytířské oddanosti, jste stejný blázen jako Renego z Olše. kroutí očima

Nejste rytíř, ale jen panoš či páže, navenek i uvnitř, raději by jste tím panošem měl zůstat.  podezřívavý

Renego z Olše napsal:
Tato milostná náklonost Jana Woraczickyho Bissingena k této čarodějnici je neslýchaná. Jeho víra je odteď silně kacířská, opovrhující křesťanství jako takové, stal se z něho pohanský fundamentalista, který věří v existenci pohanských Bohu. Což je neakceptovatelné. Proto navrhuju rituální ukřižování za prvního týdne v úplňku v druhém kalendářním měsíci ve jménu Ježíše Krista.

To je nesmyslné obvinění, nezakládající se na pravdě.  rozhněvaný

Renego z Olše napsal:
Ano, tohle vás čeká! Pokud se nezřeknete obrany této pekelné čarodějnice zvané Anorie a nepřijmete zpět jediného pravého Otce všemohoucího a Ježíše Krista, Syna jeho Jediného.

Neodvrhl jsem nic z toho, co jsem jednou přijal. Není nic ani nikdo, koho bych měl přijímat zpět.  neutrální

Z jakého důvodu hrozíte ukřižováním? To není křesťanský způsob popravy, snad ani dle útrpného práva, pokud vím, ale to by jste vy sám měl vědět nejlépe. Proč ti Anglosasové v tom videu ukřižovali toho mnicha?

Heinrich von Braunschweig napsal:
Jistěže jsem jen měl, vznešený hrabě, obavu o spásu Vaší nesmrtelné duše, z úcty k Vaší hraběcí Milosti, jestliže paní Anorii vroucně milujete, na mou věru v tom neshledávám nic špatného. Ideální rytíř by měl být obdarován závojem své vyvolené dámy na důkaz její lásky, zdobící zbroj či dřevec jeho na znamení své oddanosti, avšak mělo by se chovat v paměti, že je to ideál a skutečnost může být odlišná. šťastný

Ano, paní, doopravdy mám na srdci osud Vaší nesmrtelné duše, po pravdě duší obou, to jest Vás i Vašeho vyvoleného. Nezajímá mne, co je mezi Vámi a urozeným panem Woraczickým-Bissingen, to je pouze vaše záležitost, ale ta hrozná víra a tradice z dob divochů a nájezdníků, je mi věru ohavná. Rozumím tomu snad správně, když tvrdím, že je to móda mladých šlechticů, kteří se nechali okouzlit germánskými kořeny nebo dávnými příběhy o Beowulfovi, ale po pravdě se táži, co je tak krásného na krvavých obětech a rituálech?! Říkám sám za sebe, že je to ZLO, které se může zdáti být lákavé, ale pořád je to jen ZLO, jež se nemůže vyrovnati našemu nebeskému Otci a pravdám Evangelia, natožpak je nahradit! cool

Padám tu na kolena a zapřísahám Vás, odvrhněte ty zlovolnosti a přijměte pravou víru! Bude se Vám žít mnohem lépe, náš Pán Vás ochrání a požehná životu Vašemu, budete-li jej chovat v úctě a věrnosti, v neposlední řadě si můžete vzít před Bohem svého vyvoleného, pana hraběte Woraczickoviče, za právoplatného manžela a být mu ženskou oporou, kterou potřebuje, jako třeba chodit společně s ním do chrámu Páně sdílet svou víru. modlitba

Milostivý velmistře toho starobylého řádu, jehož jméno mi nepřísluší ni vyslovit svými ústy! Zadržte svá slova a zbrklost svou! Vězte dobře, že do milostného vztahu mezi paní Anorií a panem Woraczickým-Bissingen Vám nic není. Není hodno se vyptávati, ni se domáhati prozrazení těmito nenápadnými náznaky, člověku tak úctyhodného úřadu, jakým je velmistr toho starobylého řádu, jehož jméno si netroufám ni vyslovit. smích

Budu se vroucně modlit za pana hraběte herr Woraczicki-Bissngen, nechť Bůh žehná jemu a jeho lásce, kéž je jeho semeno obdařeno Jeho svatým požehnáním, rovněž i plodností lůno jeho vyvolené, aby panu hraběti a jeho rodu přineslo početné potomstvo, aby se stalo místem obtěžkaným pro hraběte, jež by chtěl sklízet plody, které byly těžce vypoceny. Tak se budu modlit. modlitba

Když jste přišel poprvé, pravil jste, že máte v úmyslu vyhledávat přátelství, přesněji řečeno "uzavírat spojenectví", ale Vy si ale, "Vaše Milosti", umíte spíše dělat nepřátele, očividně. :evil:

Nemohu nechat bez odezvy, že si ze mě tropíte žerty a paní Anorii obtěžujete tímto nevhodným chováním, ještě navíc navenek předstíráte, že vám záleží na mém či jejím dobru. To vaše povaha je falešná, jste vtíravý a úlisný panoš, teatrální herečka. Odjeďte zase zpátky do Turecka, kde jste podle svých slov chrabře válčil s velbloudy a obtížným hmyzem na křížovém tažení a můžete vzít sebou i svého spolehlivě nepřítomného spojence Williama de Scarborough, který se teď asi někde pravděpodobně shání po anglickém čaji. neutrální
Návrat nahoru Goto down
https://militiadei.forumczech.com/
Daiv de Anglor
emeritní velmistr (Magister generalis emeritus)
emeritní velmistr (Magister generalis emeritus)
Daiv de Anglor

Řád zlatého rouna
vyznamenání za zásluhy
rytířský meč
za dosažení titulu rytíře
bílý templářský plášť
za dosažení hodnosti bratr rytíř
abakus
odznak vysoce postaveného templáře
pivní džbán
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků
Řád Kristův
vyznamenání Řádu Kristova (templářů) za zásluhy

počet příspěvků : 746
renomé : 194
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Templi10Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Beause27
vyznání : římskokatolictví
přesvědčení : monarchismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty24.09.14 12:23

Přikládám zde takové vtipné video, Kdy hrdý starý hrdinný Viking chce vstoupit do Valhaly, kde by mohl naplnit svuj roh a hodovat s Bohy, s bratry válečníky, :drunken: ale nějak se to v poslední minutě kdy vybojuje svůj poslední hrdinský skutek zvrhne...



Chci taky poukázat na Nás křesťany jako takové, co vlastně způsobujeme slečně Anorií.
Někteří z vás se ji snaží vnutit naší víru, ale proč? Když ona sama má v srdci úplně jiné, odlišné bohy, se kterýma je dokonce spjatá a hlavně to nechce.
Někdy slečně Anorii závidím to její božstvo. Třeba to, že ji bohyně Freya navštěvuje v jejich snech…Nebo to že slyší bohy, jak slaví na Valhale. To je podle mě něco fascinujícího.  :cheers:
Návrat nahoru Goto down
http://bozi-bojovnici.heavenforum.com/index.htm
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty25.09.14 1:21

Bratře, nemyl se, její počínání (čarodějnictví a pohanství) je zlé.
Samozřejmě nemá cenu posmívat se jí, ani ji zatracovat, ale rozhodně by křesťan neměl chovat k jejímu počínání (čarodějnictví a pohanství) obdiv.
Její víra je její soukromou záležitostí jen do té doby dokud ji drží v soukromí, ale pokud ji někde veřejně vyjevuje, pak už to její soukromou věcí není ale týká se to všech, a proto všichni k tomu mají stejné právo vyjádřit se.
A to platí i o flirtování s Janem - jejich soukromou věcí je to jen tehdy pokud tak činí soukromě, ale pokud tak činí veřejně, týká se to všech a všichni k tomu mají stejné právo vyjádřit svůj postoj.
Samozřejmě vše musí být v určitých hranicích slušnosti, ale na druhou stranu pokud se někomu nelíbí že křesťan flirtuje s pohankou, není důvod aby mlčel, natož aby byl proto vyháněn a urážen.
Pro soukromé záležitosti je tu vzkazník, příspěvky ve fóru jsou holt věci veřejné a tím je zároveň vyloučeno aby jakýkoli příspěvek měl jen kladné reakce - kdyby měl, bylo by to nanejvýše podezřelé, protože jak je známo, dva lidé se nikdy nedívají na stejnou věc stejnýma očima, každý to vidí jinak, objektivní realita (nezávislá na subjektu) neexistuje, tou je jedině z určitého hlediska Bůh, byť i Boha můžeme zažívat výhradně subjektivně.
Návrat nahoru Goto down
Fulco de Miravet
velmistr, kníže z Boží vůle (Magister generalis Militiæ Templi, Princeps in Deo)
velmistr, kníže z Boží vůle (Magister generalis Militiæ Templi, Princeps in Deo)
Fulco de Miravet

Nejvyšší řád Kristův
vyznamenání za zásluhy
Řád zlatého rouna
vyznamenání za zásluhy
abakus
odznak vysoce postaveného templáře
Řád Kristův
vyznamenání Řádu Kristova (templářů) za zásluhy
bílý templářský plášť
za dosažení hodnosti bratr rytíř
rytířský meč
za dosažení titulu rytíře
krucifix
za příspěvky o katolictví
korbel
za vyšší aktivitu v krčmě
pivní džbán
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků
staré klíče
vlastněny těmi, kteří byli u zrození Militia Dei

počet příspěvků : 722
renomé : 247
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Templi57Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Beause27
vyznání : římskokatolictví (tradicionalisté)
přesvědčení : monarchismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty25.09.14 11:47

Ano, souhlasím s naším ex-bratrem Ithronem, že pohanství a čarodějnictví jsou zlé, ale nikoli proto, že bych v tom viděl záležitost neetickou. Já v tom vidím záležitost zcela zbytečnou, jen výjimečně škodlivou, která může v krajních případech škodit svému okolí. Pohan v prvé řadě škodí jen sám sobě tím, že sám sebe obelhává pohanstvím, v podstatě náhražkou náboženství, které je neužitečné a které nikomu a ničemu neprospívá. My křesťané věříme v neviditelného Boha a uctíváme ho nikoli pro jeho moc (domnělou či skutečnou) nebo proto, že sedí na nebeském trůně obklopený zástupy andělů (dle tradiční ikonografie, jedná se pouze o zbožnou lidskou představivost a symboliku), nýbrž pro to, co pro nás dokázal vykonat: že nám ukázal cestu spásy a zjevil nám pravdu skrze své Slovo, díky kterému se můžeme stát lepšími bytostmi. Naproti tomu je zde pohanství či pohané, kteří si svou "duchovnost" zakládají na vizích či halucinacích s bohy (čili vousatými chlapíky), kterak hodují v nějaké starobylé dřevěné síni, což se jeví jako naprosto neužitečné a zbytečné, jako k životu nepraktické. Možná lákavé, ale přínos žádný.

Křesťan nemůže pohany obdivovat, pokud si je vědom pravdy, natož se jich obávat. Může ho k tomu dovést jen vlastní náboženská nejistota. Jisté ale je, že žádná náhražka náboženství nemůže nikdy nahradit skutečnou smysluplnou víru.  neutrální

Anorie napsal:
Ano, tyto svátky jsou u seveřanu, tak i u germánů.
Při určitých rituálech se součástí praktikuje i sexuální potěšení. Jde hlavně o vzájemné působení muže a ženy. Tím se vlastně propojí dvě polarity. To hodnotíme jako symbol/sílu, ztělesnění života. Je to jeden ze zdrojů používaných v přírodní magii a ve zbožném uctívání bohů. usměvavý Zkrátka když to schnu do pár slov „země, oheň, voda, vzduch, vize, divoký tanec, pití a vzájemné propojení“.  škádlit

Pro Vás křesťany je to asi něco, co by se mělo potlačit, že mam pravdu? usměvavý

Nemyslím, že by měl být potlačován spontánní tanec. Já bych jen potlačil tu podivnou potřebu udělovat náboženskou funkci profánním věcem, tak jak to dělá pohanství. Proč považovat zemi, oheň, vodu a vzduch za nadpřirozené veličiny, když to jsou zcela běžné věci? Proč vyvyšovat tancování nebo pití na úroveň náboženského aktu, když se jedná o úplně obyčejné věci? Proč tyhle naprosto obyčejné a běžné věci přisuzovat vymyšleným bohům s jejich fiktivními jmény a podobami?
Návrat nahoru Goto down
Rhianwen ferch Tangwystl
druidka (Drusada)
Rhianwen ferch Tangwystl

druidské roucho
za dosažení hodnosti druid
druidská hůl
za dosažení hodnosti druid
picí roh
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků

počet příspěvků : 243
renomé : 91
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Druidi15
vyznání : keltské druidství
přesvědčení : environmentalismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty25.09.14 13:34

Já se z vás snad picnu, vy řešíte pořád to samé jako minule, když jsem tu byla naposledy, pomýlené pohanství a neomylné křesťanství a pořád dokola, už vám z toho hrabe, to ani moje hlava už nepobírá, ale ta debata byla zajímavější, když ji pánové odlehčili tím svým dvořením a legrácky, díky Woracickýmu a díky Warlemu.

Docela Anorii závidím, to mě Jurgen von Lichtnštajn sliboval, že mě jako rytíř bude chránit nebo co a vykašlal se na mě, jako kdybych přestala existovat, vůbec si mě nevšímá, hodil na mě bobek.  nejistý

Tak snad se Woracický nezachová stejně. pfft

Falco de Miravet napsal:
Křesťan nemůže pohany obdivovat, pokud si je vědom pravdy, natož se jich obávat. Může ho k tomu dovést jen vlastní náboženská nejistota. Jisté ale je, že žádná náhražka náboženství nemůže nikdy nahradit skutečnou smysluplnou víru.  neutrální

To nechápu, jak poznáš skutečnou víru od náhražky, na světě je tolik náboženství, tak které jsou ty pravé a které nejsou? Kritizuješ pohanství, buddhismus, džinismus, hinduismus, prostě všechno. Proč chodíš kolem horké kaše a neřekneš už konečně na rovinu, že křesťanství je jediná pravá víra a všechno ostatní jsou náhražky? Tím by se to celé zjednodušilo a nemuseli bychom to už řešit.  usměvavý

Jürgen von Liechtenstein napsal:
Kéž vám bude náš řád užitečnou oporou.  modlitba

Snad nám budou tyto urozené paní vzorem všech křesťanských žen, na místo těch pohanských.

Co to žvaníš Jurgene? Jaký vzory křesťanských žen místo těch pohanských? Žblebty. dementní
Návrat nahoru Goto down
Anorie
královna Seveřanů
královna Seveřanů
Anorie

Mjöllni
za příspěvky o severském pohanství
pentakl
za dosažení hodnosti mága, čaroděje nebo čarodějnice
pivní džbán
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků

počet příspěvků : 326
renomé : 187
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Viking21
vyznání : heidenismus
přesvědčení : environmentalismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty25.09.14 14:06

Pro vás křesťany bude toto duchovní pohanství vždy nepochopitelné, vždy omezené.
Naši bohové totiž bývají neobyčejně laskaví a trpěliví odpovídají na naše otázky, někdy slovy, jindy tím, že nás někam zavedou a něco ukáži. Né, jak ten křesťanský mlčky mlčí…
Nejsme tu od toho, abychom byli otroky přece jen jednoho Boha. Pohanství a staré severské ságy vyznávají přátelství s Bohy, vyznávají vzájemný respekt a pozornost, a také si hlavně zachováme vlastní vůli a vlastní rozum.



Jan Woraczicky-Bissingen napsal:

Já právě myslel, že by mohla fungovat i jednostranná láska, jak to bývá někdy v pohádkách (viz Šípková Růženka). smích
Ale raději zůstaneme u toho česneku, když tedy ten krucifix nefunguje, ale třeba teď mě napadlo, že polibek z čisté lásky s příchutí česneku by mohl být kombinací nejúčinnější. Je to sice poněkud nechutné, ale třeba by to fungovalo. Co myslíte? tichý A nebo si můžu do těla vyrýt ochranné runové kouzlo, to by také mohlo zabrat. nejistý


Nevím, ale vůně po česneku a polibek, to zní fakt romanticky. smích
Co se týče toho vašeho runového vyrytí, néé vždy to může fungovat. Vaše runové zaříkadlo musí být to správné, aby to mělo význam. usměvavý


Jan Woraczicky-Bissingen napsal:

Když s Vámi rozmlouvám, tak už není třeba žádných léčiv. Vaše povzbuzování a podpora jsou nade všemi zázračnými léky, už jen to mi dodává odvahu a chrabrost. Být Vaším otrokem by bylo štěstím a nikoli útrapou. usměvavý

Pro lásku bych zahodil všechny ty hloupé tituly a cetky, ke štěstí by stačilo jen být otrokem. :cheers:


To zní zajímavě a lákavě, ale nevím, jestli by pro Vás býti mým otrokem bylo opravdovým štěstím. puget
Říkám si, nebude se na vás Bůh zlobit? usměvavý Když chcete žíti s čarodějnicí neboli pohankou?


Naposledy upravil Anorie dne 25.09.14 22:55, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
http://zrcadlo.mysteria.cz.prx.us.teleport.to
Jarmil Warle
jáhen (Diakonos)
Jarmil Warle

pražský groš
za 40 příspěvků

počet příspěvků : 45
renomé : 1
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Bohemi11
vyznání : římskokatolictví
přesvědčení : křesťanská demokracie

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty25.09.14 18:21

Hej lidi, musíte bojovat za Ježíše! Pohanství je zlo a Bůh si přeje jeho zničení, ale bez pevné víry to nepůjde.
Pozvedněme své zbraně a při svém útoku na ně beze strachu zvolejme: „Za otce Koloděje!!!“ a „Haleluja Glooria!!!“

„Tisíce lidí vykřiknou bolestným řevem očistce a města vzplanou ohněm pekla. Den posledního soudu nadchází. Za Ježíše!!!“

„Nechť rozžehnou hranice pod kacíři! Nechť zvony kostelů rozezní se po krajině a bubny očistce nás budou provázet do útoku! My Boží bojovníci jedeme prašným světem hříchu a jsme zvěstovatelné nadcházejících časů! Za Ježíše!!!“

Rhianwen ferch Tangwystl napsal:
...vůbec si mě nevšímá, hodil na mě bobek.  nejistý

To ses asi spletla, děvenko. nejistý
To nebyl bobek, ale Boží mana, kterou trousí Hospodin z nebe, když lidé hladoví. Ty nevzdělaná lesní děvo!

Anorie napsal:
Nevím, ale vůně po česneku a polibek, to zní fakt romanticky. smích

Že by Woraceckovo pojetí magie? smích
Návrat nahoru Goto down
Anorie
královna Seveřanů
královna Seveřanů
Anorie

Mjöllni
za příspěvky o severském pohanství
pentakl
za dosažení hodnosti mága, čaroděje nebo čarodějnice
pivní džbán
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků

počet příspěvků : 326
renomé : 187
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Viking21
vyznání : heidenismus
přesvědčení : environmentalismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty25.09.14 22:51

Jan Woraczicky-Bissingen napsal:
Já vím, docela mě to překvapilo a jsem z toho napjatý. Říkala jste, že praktikujete seidhr a to mě zaujalo, protože v tomto severském odvětví magie jsou praktiky výhradně spjaty s ženstvím a některé prý mohly být považovány za neslušné, takže proto ten můj zájem…

Podle staré severské víry je středem vesmíru bájný strom jasan podnázvem Yggdrasil z něhož vyrůstá devět různých světů. Jeden ze světa se nazývá Vanaheim. Je to svět Vanů - bohů a bohyň plodnosti. Jinak právě Vanové ovládají extatickou magii seidr nejlépe.
Tento svět mě velice zajímá a cítím, že jsem s tímto světem nějak spjata. Možná mám na tomto světě nějakou úlohu, nevím, ale ve svých snech vídám záblesky z jejich světa, možná to něco znamená. usměvavý Momentalně čtu i užasně dobrou knihu pod názvem. Vize na Vanaheimu/Visions of Vanaheim.

Seidr je těžká extatická magie, kterou se stále učím ovládat. Zatím jsem pouze praktikovala jen jeden rituál v Norské krajině za pomocí místních dobrotivých šamanu. usměvavý Pokud tedy rytíři či otroku smích Jane Woraczickovici budete v budoucnu chtít podstoupit tento rituál po mém boku, tak budu jen ráda. puget Samozřejmě bych se musela zeptat i na víru. Co věříte, protože u vás jsem celkem zmatená. kroutí očima


Jinak když jste někteří čítali pohádky svým malým ratolestím, tak přemýšleli jste někdy, proč musí princ na bílém koni přejet zrovna devatero hor a devatero řek?
Právě vše má kořeny v dávné keltské a germánské pohanské tradici.

Devět světů na stromě Yggdrasil.
Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 J9pphz



Jarmil Warle napsal:
Hej lidi, musíte bojovat za Ježíše! Pohanství je zlo a Bůh si přeje jeho zničení, ale bez pevné víry to nepůjde.
Pozvedněme své zbraně a při svém útoku na ně beze strachu zvolejme: „Za otce Koloděje!!!“ a „Haleluja Glooria!!!“
„Tisíce lidí vykřiknou bolestným řevem očistce a města vzplanou ohněm pekla. Den posledního soudu nadchází. Za Ježíše!!!“

Myslím že, na to už je zde pozdě. Nectím zde už ani tu vůni toho vašeho kadila. Nejspíš proto, že odvážní křesťané práskly do bot. Lekli se moji ďábelské proměny toho pekelného démona, kdy síra ze mě šla cítit na kilometry daleko. usměvavý Ach jo…
Návrat nahoru Goto down
http://zrcadlo.mysteria.cz.prx.us.teleport.to
Johannes Johannsson
jarl
jarl
Johannes Johannsson

severský meč
za dosažení titulu jarl
vlčí kříž
za příspěvky o synkretismu
staré klíče
vlastněny těmi, kteří byli u zrození Militia Dei
přísežný náramek
za dosažení titulu hirđman
hird
družina vikinského náčelníka po dosažení hodnosti jarl
picí roh
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků
korbel
za vyšší aktivitu v krčmě

počet příspěvků : 1421
renomé : 265
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Viking23
věk : 35
vyznání : křesťansko-pohanský synkretismus (severský)
přesvědčení : konzervatismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty26.09.14 1:10

Anorie napsal:
Nevím, ale vůně po česneku a polibek, to zní fakt romanticky. smích
Co se týče toho vašeho runového vyrytí, néé vždy to může fungovat. Vaše runové zaříkadlo musí být to správné, aby to mělo význam. usměvavý

To je pravda, to není moc romantické, spíše barbarské, ale pro zrušení kletby je nutné leccos vytrpět ne?  tichý  zhnusený

Tak až přijdu s nefunkčním runovým zaříkadlem vytetovaným na zádech nebo vyrytým přímo do masa, tak budu za blbce. smích

Anorie napsal:
To zní zajímavě a lákavě, ale nevím, jestli by pro Vás býti mým otrokem bylo opravdovým štěstím. puget
Říkám si, nebude se na vás Bůh zlobit? usměvavý Když chcete žíti s čarodějnicí neboli pohankou?c

To nikdo neví, ani já sám, ale láska je mocná čarodějka, která dokáže ledacos. zamilovaný
Dovede přimět nebožáka, aby sám sebe usmrtil, nebo aby se stal dobrovolně otrokem, může se stát cokoli.
Ale i úcta nebo obdiv mohou stvořit oddaného služebníka.

Spíše si myslím, že Bůh mě nikdy neměl moc rád, takže tahle starost se mě netýká. Jak by mohl jinak dopustit, aby můj život byl již od počátku stižen nezdary, které jsem si nemohl sám přivodit, ani ovlivnit? To ten zlý svět nepřirozeně opovrhující přírodou. Alergie a astma mi zkomplikovaly dětství, odcizili mě to od přírody a znemožnily mi celou řadu aktivit, kvůli tomu i zapadnutí do dětského kolektivu, opravdových kamarádů jsem moc neměl, nebo je ztratil, ani lásku jsem nepoznal... zatím co lidem bezbožným a chlípným padá všechno do klína, často bez jakékoli snahy a práce, navíc si ničeho z toho neváží. Svůj život prožívají ve zmaru a opilosti, ale nic jim nechybí. Spíše než Bůh řídí svět slepá Fortuna. Nemusím se tedy bát, že se Bůh bude zlobit, protože jen za to, co mi provedl, je toho ještě mnoho, co mi má odpouštět. Kdybych si něco začal s pohanskou čarodějnicí, neměl bych žádné výčitky.

Když jsem se obrátil k pohanský bohům a zdálo se, že jsem něco nalezl, byla to jen chvíle a vše bylo po krátké době pryč, takže dnes si nejsem jist ničím. Vždyť o osudu světa rozhodují norny, bohyně osudu, jemuž neuniknou ani sami bohové.

Anorie napsal:
Seidr je těžká extatická magie, kterou se stále učím ovládat. Zatím jsem pouze praktikovala jen jeden rituál v Norské krajině za pomocí místních dobrotivých šamanu. usměvavý

Pokud tomu tak skutečně je, pak jste dál, než jsem si myslel. Odpusťte, že jsem zprvu o Vás zapochyboval.  vyvedený z míry

Anorie napsal:
Pokud tedy rytíři či otroku smích Jane Woraczickovici budete v budoucnu chtít podstoupit tento rituál po mém boku, tak budu jen ráda. puget Samozřejmě bych se musela zeptat i na víru. Co věříte, protože u vás jsem celkem zmatená. kroutí očima

Ten rituál bych mohl podstoupit. Ostatně není ani tomu tak dávno, co jsem tu vystupoval se severským jménem jako viking a jako dvojvěrec-křesťanopohan (christopagan), tím se to trochu komplikuje. Vždy jsem preferoval severské náboženství (proto viking), ale odjakživa jsem se zajímal o různé tradice a hledal v nich společné znaky, čili v praxi jsem etnické prvky odsouval stranou a moje víra byla univerzálnější, avšak přesto jsem se obracel výhradně jen na severské bohy, než-li na nějaké, které jsou nám cizí. Jelikož nemám žádné skutečné ani domnělé nordické předky, začal jsem vystupovat pod jménem předků ze staročeského rodu.

Ithron von Kremsier napsal:
Bratře, nemyl se, její počínání (čarodějnictví a pohanství) je zlé.
Samozřejmě nemá cenu posmívat se jí, ani ji zatracovat, ale rozhodně by křesťan neměl chovat k jejímu počínání (čarodějnictví a pohanství) obdiv.
Její víra je její soukromou záležitostí jen do té doby dokud ji drží v soukromí, ale pokud ji někde veřejně vyjevuje, pak už to její soukromou věcí není ale týká se to všech, a proto všichni k tomu mají stejné právo vyjádřit se.
A to platí i o flirtování s Janem - jejich soukromou věcí je to jen tehdy pokud tak činí soukromě, ale pokud tak činí veřejně, týká se to všech a všichni k tomu mají stejné právo vyjádřit svůj postoj.
Samozřejmě vše musí být v určitých hranicích slušnosti, ale na druhou stranu pokud se někomu nelíbí že křesťan flirtuje s pohankou, není důvod aby mlčel, natož aby byl proto vyháněn a urážen.
Pro soukromé záležitosti je tu vzkazník, příspěvky ve fóru jsou holt věci veřejné a tím je zároveň vyloučeno aby jakýkoli příspěvek měl jen kladné reakce - kdyby měl, bylo by to nanejvýše podezřelé, protože jak je známo, dva lidé se nikdy nedívají na stejnou věc stejnýma očima, každý to vidí jinak, objektivní realita (nezávislá na subjektu) neexistuje, tou je jedině z určitého hlediska Bůh, byť i Boha můžeme zažívat výhradně subjektivně.

Ty jsi mé rytířské dvoření dámě označil jako flirt? Já měl odjakživa dojem, že flirtovat neumím, že tuhle schopnost postrádám. jazyk


Naposledy upravil Jan Woraczicky-Bissingen dne 26.09.14 10:55, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru Goto down
https://militiadei.forumczech.com/
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty26.09.14 3:03

Pokud nemáš dítě, tak si to zkus aspoň představit, že jej držíš ve svých rukou, malinkaté a bezbranné, a zkus si představit že bys mu dokázal ublížit...
Dokážeš to?
Ublížil bys vlastnímu dítěti?
Dokázal bys jej nemilovat? Své vlastní dítě?
Bůh je náš Otec.
Nikdy by nám neublížil.
Ničím.
Protože nikdo nás nemiluje více nežli On.


Návrat nahoru Goto down
Johannes Johannsson
jarl
jarl
Johannes Johannsson

severský meč
za dosažení titulu jarl
vlčí kříž
za příspěvky o synkretismu
staré klíče
vlastněny těmi, kteří byli u zrození Militia Dei
přísežný náramek
za dosažení titulu hirđman
hird
družina vikinského náčelníka po dosažení hodnosti jarl
picí roh
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků
korbel
za vyšší aktivitu v krčmě

počet příspěvků : 1421
renomé : 265
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Viking23
věk : 35
vyznání : křesťansko-pohanský synkretismus (severský)
přesvědčení : konzervatismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty26.09.14 10:11

Ithron von Kremsier napsal:
Pokud nemáš dítě, tak si to zkus aspoň představit, že jej držíš ve svých rukou, malinkaté a bezbranné, a zkus si představit že bys mu dokázal ublížit...
Dokážeš to?
Ublížil bys vlastnímu dítěti?
Dokázal bys jej nemilovat? Své vlastní dítě?
Bůh je náš Otec.
Nikdy by nám neublížil.
Ničím.
Protože nikdo nás nemiluje více nežli On.

Nedokázal bych ublížit vlastnímu dítěti, ani žádnému cizímu. Pokud Bůh dá a budu-li někdy nějaké vlastní vůbec mít. Vzhledem k tomu, jak "bohatý" mám osobní a společenský život, to budu považovat spíše za zázrak a ne za samozřejmost. Moc tvým otázkám nerozumím.

Mě jen vrtalo hlavou, proč je na světě tolik lidí, kterým nebylo dopřáno žít normálně a plnohodnotně, třeba lidem postiženým už od narození. Je to tím, že je Bůh miluje málo, nebo že ho oni málo milují? Buddhisté to svedou na karmu z minulých životů a mají vyhráno.
Návrat nahoru Goto down
https://militiadei.forumczech.com/
Fulco de Miravet
velmistr, kníže z Boží vůle (Magister generalis Militiæ Templi, Princeps in Deo)
velmistr, kníže z Boží vůle (Magister generalis Militiæ Templi, Princeps in Deo)
Fulco de Miravet

Nejvyšší řád Kristův
vyznamenání za zásluhy
Řád zlatého rouna
vyznamenání za zásluhy
abakus
odznak vysoce postaveného templáře
Řád Kristův
vyznamenání Řádu Kristova (templářů) za zásluhy
bílý templářský plášť
za dosažení hodnosti bratr rytíř
rytířský meč
za dosažení titulu rytíře
krucifix
za příspěvky o katolictví
korbel
za vyšší aktivitu v krčmě
pivní džbán
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků
staré klíče
vlastněny těmi, kteří byli u zrození Militia Dei

počet příspěvků : 722
renomé : 247
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Templi57Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Beause27
vyznání : římskokatolictví (tradicionalisté)
přesvědčení : monarchismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty26.09.14 14:07

Anorie napsal:
Pro vás křesťany bude toto duchovní pohanství vždy nepochopitelné, vždy omezené.
Naši bohové totiž bývají neobyčejně laskaví a trpěliví odpovídají na naše otázky, někdy slovy, jindy tím, že nás někam zavedou a něco ukáži. Né, jak ten křesťanský mlčky mlčí…
Nejsme tu od toho, abychom byli otroky přece jen jednoho Boha. Pohanství a staré severské ságy vyznávají přátelství s Bohy, vyznávají vzájemný respekt a pozornost, a také si hlavně zachováme vlastní vůli a vlastní rozum.

To asi vážně nepochopíme, je to marné. neutrální Nikdo z vás dosud nedokázal vysvětlit, jakými přínosy a pozitivy pohanství disponuje. Zatím jste jen odpověděli tím způsobem, že pohanství je staré nebo starší, ale to je vše. To ostatní se jeví jako zbytečné. Rozvoj přátelství s Bohem je jedním z hlavních náplní křesťanství.

Anorie napsal:
Jinak když jste někteří čítali pohádky svým malým ratolestím, tak přemýšleli jste někdy, proč musí princ na bílém koni přejet zrovna devatero hor a devatero řek?
Právě vše má kořeny v dávné keltské a germánské pohanské tradici.

Devět světů na stromě Yggdrasil.

Myslíš, že ten Yggdrasil je skutečná podoba nějakého světa? Nebo je to jen jakési dětinské vyjádření vesmíru?  neutrální

Anorie napsal:
Myslím že, na to už je zde pozdě.  Nectím zde už ani tu vůni toho vašeho kadila. Nejspíš proto, že odvážní křesťané práskly do bot.  Lekli se moji ďábelské proměny toho pekelného démona, kdy síra ze mě šla cítit na kilometry daleko. usměvavý Ach jo…

Máš pocit, že máte nad námi navrch? smích To je dobře, alespoň se nebudeme nudit.

Jan Woraczicky-Bissingen napsal:
Mě jen vrtalo hlavou, proč je na světě tolik lidí, kterým nebylo dopřáno žít normálně a plnohodnotně, třeba lidem postiženým už od narození. Je to tím, že je Bůh miluje málo, nebo že ho oni málo milují? Buddhisté to svedou na karmu z minulých životů a mají vyhráno.

Pohybuješ se na tenkém ledě, bratře Jene, tvůj zármutek chápu, ale nezoufej. Až překonáš všechny překážky, které na tebe v životě čekají, tvá víra se nejen vrátí, ale bude ještě silnější. Jen musíš překonat své obavy, jít za svým cílem zpříma a věřit, že Bůh ti na tvé životní pouti bude pomáhat. usměvavý
Návrat nahoru Goto down
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty27.09.14 3:05

Jan Woraczicky-Bissingen napsal:
Mě jen vrtalo hlavou, proč je na světě tolik lidí, kterým nebylo dopřáno žít normálně a plnohodnotně, třeba lidem postiženým už od narození. Je to tím, že je Bůh miluje málo, nebo že ho oni málo milují? Buddhisté to svedou na karmu z minulých životů a mají vyhráno.

Každý člověk má ty nejlepší podmínky pro svůj růst.
Byť se to může zdát podivné.
Přirovnám to k rostlinné říši, kde kdybys do skvělé úrodné a vlhké půdy zasadil kaktus, tak by shnil zaživa.
Představ si ten kaktus který by si stěžoval na to že roste v poušti a záviděl by rostlinám které žijí v úrodné a vlhké půdě.
Nebo si představ ty rostliny z úrodné a vlhké půdy které by tvrdily že Bůh musí určitě nenávidět kaktusy když je mučí v neúrodné písčité a suché zemi pouště.
Samozřejmě tato přirovnání jsou směšná, ale je třeba si uvědomit že my nejsme tělo, ale že jsme živou duší, a o blaho a spásu této duše jde.
Věci duchovní jsou nepochopitelné díváme-li se na ně z pohledu těla = tělesným rozumem.
Ale jakmile se na ně podíváme skrze svou duši, vše uvidíme jinak.
Návrat nahoru Goto down
Jarmil Warle
jáhen (Diakonos)
Jarmil Warle

pražský groš
za 40 příspěvků

počet příspěvků : 45
renomé : 1
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Bohemi11
vyznání : římskokatolictví
přesvědčení : křesťanská demokracie

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty28.09.14 21:40

Ithron von Kremsier napsal:
Každý člověk má ty nejlepší podmínky pro svůj růst.
Byť se to může zdát podivné.
Přirovnám to k rostlinné říši, kde kdybys do skvělé úrodné a vlhké půdy zasadil kaktus, tak by shnil zaživa.
Představ si ten kaktus který by si stěžoval na to že roste v poušti a záviděl by rostlinám které žijí v úrodné a vlhké půdě.
Nebo si představ ty rostliny z úrodné a vlhké půdy které by tvrdily že Bůh musí určitě nenávidět kaktusy když je mučí v neúrodné písčité a suché zemi pouště.
Samozřejmě tato přirovnání jsou směšná, ale je třeba si uvědomit že my nejsme tělo, ale že jsme živou duší, a o blaho a spásu této duše jde.
Věci duchovní jsou nepochopitelné díváme-li se na ně z pohledu těla = tělesným rozumem.
Ale jakmile se na ně podíváme skrze svou duši, vše uvidíme jinak.

Děkuji ti, požehnaný bratře Ithrone. Nyní už začínám tušit, proč náš bratr Šebestián četl Bibli a Bhagavadgítu současně. On byl vlastně zhulený! zhnusený
Návrat nahoru Goto down
Heinrich von Braunschweig
zemský komtur Utrechtské bailivy (Landcommandeur van Utrecht)
zemský komtur Utrechtské bailivy (Landcommandeur van Utrecht)
Heinrich von Braunschweig

plášť německého rytíře
za dosažení hodnosti bratr rytíř
rytířský meč
za dosažení titulu rytíře
náprsní kříž Německého řádu
odznak vysoce postaveného rytíře
pivní džbán
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků

počet příspěvků : 56
renomé : 11
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Deutsc10 Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Deutsc29
vyznání : luteránství
přesvědčení : monarchismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty30.09.14 13:27

Jan Woraczicky-Bissingen napsal:
Jméno nemůže být pošpiněno citem k člověku, ani tak nevinnou bytostí, jako je paní Anorie. Nechápete rytířství a nerozumíte rytířské oddanosti, jste stejný blázen jako Renego z Olše. kroutí očima

Nejste rytíř, ale jen panoš či páže, navenek i uvnitř, raději by jste tím panošem měl zůstat.  podezřívavý

Zahráváte si se silami, které nemáte pod kontrolou, Vaše Milosti, svou zlost si na mne vybíjíte neprávem. Zůstaňte raději ukrytý v kapli a nevycházejte ven, nebo vás ty divoké ženštiny sežerou zaživa, zřejmě mají na vás spadeno. smích

Heinrich von Braunschweig napsal:
Když jste přišel poprvé, pravil jste, že máte v úmyslu vyhledávat přátelství, přesněji řečeno "uzavírat spojenectví", ale Vy si ale, "Vaše Milosti", umíte spíše dělat nepřátele, očividně. :evil:

Nemohu nechat bez odezvy, že si ze mě tropíte žerty a paní Anorii obtěžujete tímto nevhodným chováním, ještě navíc navenek předstíráte, že vám záleží na mém či jejím dobru. To vaše povaha je falešná, jste vtíravý a úlisný panoš, teatrální herečka. Odjeďte zase zpátky do Turecka, kde jste podle svých slov chrabře válčil s velbloudy a obtížným hmyzem na křížovém tažení a můžete vzít sebou i svého spolehlivě nepřítomného spojence Williama de Scarborough, který se teď asi někde pravděpodobně shání po anglickém čaji. neutrální

Žádám Vás, aby jste neurážel Viléma ze Scarborough, Vaše Milosti, to si od Vás nezaslouží. :discord:

Skarborané jsou srdnatý lid, jistě se Vilém vypravil mezi své. Jestli nás chcete napadat pro mé činy, namířené proti Váší Milosti a paní Anorii, pak napadejte pouze mě, ale Viléma ze Scarborough vynechte. Jen já jsem zodpovědný za své činy a nikdo jiný.

Varoval jsem Vás, ale neuposlechl jste. Naléhal jsem na Vás a nevyslyšel jste. Paní Anorie se víckrát nedotknu, protože mi to nestojí za to, abych s vámi vedl boj. Jen mě jímá hrůza, čeho všeho je muž schopný, když usiluje o pozornost své vyvolené dámy, třeba rozpoutat bratrovražedné boje a jít přes mrtvoly. depresivní

Anorie napsal:
Promiň, ale s křesťanský bůh je mi opravdu prostě cizí.
Já teď objevila pravou mystériu. Je v ní obrovská síla. Ze všech bohů mi je teď nejvíce nakloněna Freya, vídám Ji ve svých snech nebo ve vizích, ("většinou hlavně v kočičí podobě").  Je to něco krásného a úžasně ta původní forma kruhu. Prostě pro mě je daleko bližší, než ta křesťanská víra. Postupně také začínám vnímat bohy jako skutečné živoucí bytosti a néé jako metaforu.

Jste si jistá, paní Anorie, že to není jen klam ďábelského mámení? Doopravdy jsou pro vás tihle "bohové" tak důležití? Nevzdala by jste se jich za nic na světě? Neudělala by jste to ani pro svého nápadníka herr Graf Woraczicky-Bissingen von Pabeinitz? Pokud ne pro něj, třeba by jste to mohla udělat pro někoho jiného. šťastný
Návrat nahoru Goto down
Anorie
královna Seveřanů
královna Seveřanů
Anorie

Mjöllni
za příspěvky o severském pohanství
pentakl
za dosažení hodnosti mága, čaroděje nebo čarodějnice
pivní džbán
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků

počet příspěvků : 326
renomé : 187
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Viking21
vyznání : heidenismus
přesvědčení : environmentalismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty30.09.14 21:02

Žijeme v době, kdy se světy prolínají, nebo existují paralelně vedle sebe, a tak můžeme pracovat s tím, co nám víc vyhovuje, nebo je prolínat nebo střídat. Někdo prostě mezi těmito světy cestuje snáze, jiný hůř. kroutí očima


Heinrich von Braunschweig napsal:
...Nevzdala by jste se jich za nic na světě? Neudělala by jste to ani pro svého nápadníka herr Graf Woraczicky-Bissingen von Pabeinitz? Pokud ne pro něj, třeba byste to mohla udělat pro někoho jiného. šťastný
Ithron von Kremsier napsal:

Každý člověk má ty nejlepší podmínky pro svůj růst.
Byť se to může zdát podivné.
Přirovnám to k rostlinné říši, kde kdybys do skvělé úrodné a vlhké půdy zasadil kaktus, tak by shnil zaživa….


Strážce prahu má dvě funkce, nejenom nevědomé držet v bezpečných vnitřních prostorách, ale také pustit ven do neznáma ty, kteří si to přejí.
Tak prosím Kristovi rytíře, aby nebránili Janu Woraczickymu vyjít ven. :bounce:


Falco de Miravet napsal:
To asi vážně nepochopíme, je to marné. neutrální Nikdo z vás dosud nedokázal vysvětlit, jakými přínosy a pozitivy pohanství disponuje. Zatím jste jen odpověděli tím způsobem, že pohanství je staré nebo starší, ale to je vše. To ostatní se jeví jako zbytečné. Rozvoj přátelství s Bohem je jedním z hlavních náplní křesťanství.


Víš nevím, jak ti to mám vysvětlit, no, naše chápání pohanských bohů je dá se říct omezené a nikdo z „nás“ vlastně ani neví a nemůže vědět, co přesně jsou nebo nejsou zač. Skrze toto naše omezené poznání a skrze rituály se napojujeme na síly, které nedokážeme přesně definovat, ale které se v našich životech projevují, pomáhají nám a dávají našemu bytí smysl. To, jak tyto síly nazýváme a jak si je představujeme se odvíjí od dané tradice, od toho co jsme kde vyčetli a od toho, co jsme přijali ve svých vizích a snech. To je asi taková ta hlavní podstata, která nás odlišuje od definovaného Křesťanství. usměvavý


Jarmil Warle napsal:
Děkuji ti, požehnaný bratře Ithrone. Nyní už začínám tušit, proč náš bratr Šebestián četl Bibli a Bhagavadgítu současně. On byl vlastně zhulený! zhnusený

Co že? smích
Návrat nahoru Goto down
http://zrcadlo.mysteria.cz.prx.us.teleport.to
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty01.10.14 1:57

Anorie napsal:
Strážce prahu má dvě funkce, nejenom nevědomé držet v bezpečných vnitřních prostorách, ale také pustit ven do neznáma ty, kteří si to přejí.
Tak prosím Kristovi rytíře, aby nebránili Janu Woraczickymu vyjít ven. :bounce:

Nikdo mu nebrání jít kamkoli, ani nikdo nenutí zde nikoho diskutovat.
Je to na svobodné vůli všech.
Pravda je jedině tam kde je Bůh.
Kdo odmítá Boha odmítá pravdu a volí si život v klamu.
Ale běda tomu kdo svede byť i jediného z těch nejnepatrnějších do bludu.
Není většího zločinu než odvést někoho od Boha k čemukoli jinému.
To píšu proto aby jsi neměla výmluvu pro svůj hřích.
Návrat nahoru Goto down
Anonym
Anonymní
Anonymous



Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: do hladomorny s nimi   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty01.10.14 10:34

hoďte je oba do hladomorny, tam můžou laškovat spolu do aleluja :trickster2:

nic jinýho si nezaslouží ďábelský
Návrat nahoru Goto down
Jarmil Warle
jáhen (Diakonos)
Jarmil Warle

pražský groš
za 40 příspěvků

počet příspěvků : 45
renomé : 1
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Bohemi11
vyznání : římskokatolictví
přesvědčení : křesťanská demokracie

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty01.10.14 11:44

Anorie napsal:
Co že? smích

Náš nebohý bratr Šebestián byl unesen jedním nechvalně proslulým chlupatým námořníkem, který ho brával na své dlouhé plavby po mořích a učil jej kouření marihuany a praktikování sodomie. Nebyl to jenom obyčejný námořník, jakých je na světě stovky a tisíce, ale byl to i homosexuální surovec a pašerák marihuany. Stalo se to dlouho potom, co se tenhle nejmenovaný zvrácený námořník plavil po moři s bratrem Agostinem, byl oblečený jen v žůžových kalhotkách s kraječkami. Bůh ví, jak moc nás to ranilo, když se bratr Agostino zamiloval do toho zarostlého námořníka, nechal se jím nalákat na jeho loď sliby, že spolu obeplují svět. Naneštěstí bratr Agostino námořníka velice brzy omrzel a on se pak vrátil, aby unesl bratra Šebestiána, od té doby jsme jej neviděli a každý den se v klášteře hraběnky Uršuly modlíme za jeho bezpečný návrat. uplakaný

Ithron von Kremsier napsal:
Nikdo mu nebrání jít kamkoli, ani nikdo nenutí zde nikoho diskutovat.
Je to na svobodné vůli všech.
Pravda je jedině tam kde je Bůh.
Kdo odmítá Boha odmítá pravdu a volí si život v klamu.
Ale běda tomu kdo svede byť i jediného z těch nejnepatrnějších do bludu.
Není většího zločinu než odvést někoho od Boha k čemukoli jinému.
To píšu proto aby jsi neměla výmluvu pro svůj hřích.

Máš pravdu, milý bratře Ithrone, měli by být potrestáni, ale jak? Co s nimi uděláme?

Anonym napsal:
hoďte je oba do hladomorny, tam můžou laškovat spolu do aleluja :trickster2:

nic jinýho si nezaslouží ďábelský

Vážně je to výtečný nápad, k tomu bych ještě přidal opatření, aby v té hladomorně Woracecka spoutali silnými řetězy a paní Anorii nasadili na hlavu kovovou masku a navlékli bytelný pás cudnosti, který nepůjde sundat, tím budou všechny inkriminované tělesné partie zneschopněny páchat hříchy.... to jen tak pro případ, aby tam náhodou nedošlo k nějakému hříšnému aktu, třeba při temné noci, kdy stráže mají ve zvyku usínat. šťastný :wicked:

Nikdo si nemůže být jistý, čeho všeho jsou ty čarodějky schopny. nejistý
Návrat nahoru Goto down
Hassalaha
sultán (Al-Malik) Egypta a Sýrie, Ochránce dvou svatých mešit
sultán (Al-Malik) Egypta a Sýrie, Ochránce dvou svatých mešit
Hassalaha

arabský meč
za dosažení hodnosti emír
nevěstka
za absenci mravů v diskuzi
pivní džbán
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků

počet příspěvků : 207
renomé : 14
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Ayyuby12
vyznání : sunnitský islám
přesvědčení : islamismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty01.10.14 21:24

Jarmil Warle napsal:

Vážně je to výtečný nápad, k tomu bych ještě přidal opatření, aby v té hladomorně Woracecka spoutali silnými řetězy a paní Anorii nasadili na hlavu kovovou masku a navlékli bytelný pás cudnosti, který nepůjde sundat, tím budou všechny inkriminované tělesné partie zneschopněny páchat hříchy.... to jen tak pro případ, aby tam náhodou nedošlo k nějakému hříšnému aktu, třeba při temné noci, kdy stráže mají ve zvyku usínat. šťastný :wicked:

Nikdo si nemůže být jistý, čeho všeho jsou ty čarodějky schopny. nejistý

A vás tam hodim taky, budete tučnoučka svačina pro tyto dva bezvěrce. Alláhu Akbar! kyj, mrskat, tlouci
Návrat nahoru Goto down
Johannes Johannsson
jarl
jarl
Johannes Johannsson

severský meč
za dosažení titulu jarl
vlčí kříž
za příspěvky o synkretismu
staré klíče
vlastněny těmi, kteří byli u zrození Militia Dei
přísežný náramek
za dosažení titulu hirđman
hird
družina vikinského náčelníka po dosažení hodnosti jarl
picí roh
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků
korbel
za vyšší aktivitu v krčmě

počet příspěvků : 1421
renomé : 265
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Viking23
věk : 35
vyznání : křesťansko-pohanský synkretismus (severský)
přesvědčení : konzervatismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty01.10.14 22:29

Anorie napsal:
Strážce prahu má dvě funkce, nejenom nevědomé držet v bezpečných vnitřních prostorách, ale také pustit ven do neznáma ty, kteří si to přejí.
Tak prosím Kristovi rytíře, aby nebránili Janu Woraczickymu vyjít ven. :bounce:

Nikdo mi v ničem nebrání, paní Anorie, to oni spíše brání tomu, aby se tu lidé přátelsky vybavovali s pohany. Stalo se to dříve, už mnohokrát, nechtějí s tím přestat. neutrální

Na minulý příspěvek jste mi neodpověděla a to mě trápí. Pochopil jsem, že ty hloupé zmínky o česneku byly nechutné a možná jsem byl i nepříjemně vtíravý, nyní toho lituji, jsem hrozný břídil, odpusťte mi to. Nechal jsem se unést a zachoval se jako nevyzrálý pacholek. Sám sebe potrestám odříkáním deseti Otčenášů a bolestivým výpraskem důtkami, nebo můžu obětovat Všeotci Ódinovi, cokoli co si budete přát.  smutný

Anonym napsal:
hoďte je oba do hladomorny, tam můžou laškovat spolu do aleluja :trickster2:

nic jinýho si nezaslouží ďábelský

Nikdo si nezaslouží takový trest, a už vůbec ne tak laskavá bytost, jakou je paní Anorie. Neunesl bych, kdyby měla trpět jen kvůli mě. Nenechal bych jí v hladomorně samotnou a vrhl bych se za ní do hladomorny dobrovolně. Jsem si jist, že díky její společnosti by pobyt v hladomorně byl o dost snesitelnější.

Jarmil Warle napsal:
Vážně je to výtečný nápad, k tomu bych ještě přidal opatření, aby v té hladomorně Woracecka spoutali silnými řetězy a paní Anorii nasadili na hlavu kovovou masku a navlékli bytelný pás cudnosti, který nepůjde sundat, tím budou všechny inkriminované tělesné partie zneschopněny páchat hříchy.... to jen tak pro případ, aby tam náhodou nedošlo k nějakému hříšnému aktu, třeba při temné noci, kdy stráže mají ve zvyku usínat. šťastný :wicked:

Nikdo si nemůže být jistý, čeho všeho jsou ty čarodějky schopny. nejistý

Podle toho, co říkáš, je zřejmé, že je to spíše tvá mysl, která je zaměstnávána hříšnými myšlenkami. Mě dosud z toho nic nenapadlo a mé úmysly jsou nevinné, paní Anorii ctím jako bytost sobě rovnou, nikoli vulgárně jako kořist, či jako nástroj rozkoše, ani její víra ji v mých očích nikterak nesnižuje, ni nezatracuje. O to se snažíte pouze vy.

Ithron von Kremsier napsal:
Nikdo mu nebrání jít kamkoli, ani nikdo nenutí zde nikoho diskutovat.
Je to na svobodné vůli všech.
Pravda je jedině tam kde je Bůh.
Kdo odmítá Boha odmítá pravdu a volí si život v klamu.
Ale běda tomu kdo svede byť i jediného z těch nejnepatrnějších do bludu.
Není většího zločinu než odvést někoho od Boha k čemukoli jinému.
To píšu proto aby jsi neměla výmluvu pro svůj hřích.

Nemám pocit, že by mě paní Anorie k něčemu nutila. To jen Bůh (či osud) mi nebyl příliš nakloněn a v něm hledám viníka, přestože já sám nejsem bez viny a dopouštěl se hříchů.

Falco de Miravet napsal:
Pohybuješ se na tenkém ledě, bratře Jene, tvůj zármutek chápu, ale nezoufej. Až překonáš všechny překážky, které na tebe v životě čekají, tvá víra se nejen vrátí, ale bude ještě silnější. Jen musíš překonat své obavy, jít za svým cílem zpříma a věřit, že Bůh ti na tvé životní pouti bude pomáhat. usměvavý

Nemluvte na mne, velmistře, ctím si vašeho dobrého úmyslu, ale momentálně mi nemůžou žádné rady přinést útěchu. Musím nejprve najít rovnováhu a klid ve svém srdci, skrze modlitby a kontemplaci, daleko od ruchu velkoměsta a těch zlých lidí, jež ho obývají.

Heinrich von Braunschweig napsal:
Zahráváte si se silami, které nemáte pod kontrolou, Vaše Milosti, svou zlost si na mne vybíjíte neprávem. Zůstaňte raději ukrytý v kapli a nevycházejte ven, nebo vás ty divoké ženštiny sežerou zaživa, zřejmě mají na vás spadeno. smích

Žádám Vás, aby jste neurážel Viléma ze Scarborough, Vaše Milosti, to si od Vás nezaslouží. :discord:

Skarborané jsou srdnatý lid, jistě se Vilém vypravil mezi své. Jestli nás chcete napadat pro mé činy, namířené proti Váší Milosti a paní Anorii, pak napadejte pouze mě, ale Viléma ze Scarborough vynechte. Jen já jsem zodpovědný za své činy a nikdo jiný.

Varoval jsem Vás, ale neuposlechl jste. Naléhal jsem na Vás a nevyslyšel jste. Paní Anorie se víckrát nedotknu, protože mi to nestojí za to, abych s vámi vedl boj. Jen mě jímá hrůza, čeho všeho je muž schopný, když usiluje o pozornost své vyvolené dámy, třeba rozpoutat bratrovražedné boje a jít přes mrtvoly. depresivní

Jděte mi z očí, pane Heinrichu či Jindřichu, nemám náladu na vaše nejapné žerty, už jste toho zkazil dost. Sám Vilém ze Scarborough musí pocítit na vlastní kůži, co to znamená mít za spojence nejapného šprýmaře Heinricha z Brunšviku, za jehož neuvážlivé kroky musí sám doplatit. Musí být šílený stejně jako Vy, pokud toto spojenectví bere vážně, nebo přinejmenším nemá zdravý úsudek. Sir William by tedy raději měl hledat nové spojence.  mrknutí

Heinrich von Braunschweig napsal:
Jste si jistá, paní Anorie, že to není jen klam ďábelského mámení? Doopravdy jsou pro vás tihle "bohové" tak důležití? Nevzdala by jste se jich za nic na světě? Neudělala by jste to ani pro svého nápadníka herr Graf Woraczicky-Bissingen von Pabeinitz? Pokud ne pro něj, třeba by jste to mohla udělat pro někoho jiného. šťastný

To je omyl, já paní Anorii k ničemu nenutím. Jsem rád, že je taková, jaká je. Nepotřebuji nikoho měnit nebo ho k něčemu nutit.

Hassalaha napsal:
A vás tam hodim taky, budete tučnoučka svačina pro tyto dva bezvěrce. Alláhu Akbar! kyj, mrskat, tlouci

Chcete nás snad obvinit z kanibalismu? jsi normální?

Nejsem žádný divoch a myslím, že ani paní Anorie, byť dle svých slov se někdy za úplňku proměňuje v krvelačnou příšeru.


Naposledy upravil Jan Woraczicky-Bissingen dne 01.10.14 23:45, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
https://militiadei.forumczech.com/
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty01.10.14 22:45

Jan Woraczicky-Bissingen napsal:
Nemám pocit, že by mě paní Anorie k něčemu nutila.

To nečiní ani ďábel, ten svádí neboli vábí, a svedený či zvábený jde za ním dobrovolně a věří že činí dobrou věc.
Tím nenaznačuji že by Anorie byla jakkoli ďábelská, ale to že tě povzbuzuje k odklonu od křesťanství je zlé.
Samozřejmě žádné trestání by nebylo správné, máme svobodu přesvědčení, což ovšem neruší naše špatné činy (hříchy), které sami o sobě vytrestají ty kdo je činí - každý hřích vzdaluje člověka od Boha, tedy od nejvyššího dobra, a posouvá jej do světa klamu a zla.
Cesta k Bohu není procházkou růžovou zahradou, je to cesta trnitá, je to ta nejtěžší cesta jakou si člověk může vybrat, ale cíl stojí za to.
Klamné cesty vábí svou schůdností, nabízí vzrušení smyslům i mysli, ale vedou jen do stále většího bludu a smrti.
Pamatuj na Ježíše: "Vezmi svůj kříž, a následuj mne.." a "Vejděte těsnou branou.."
Návrat nahoru Goto down
Anorie
královna Seveřanů
královna Seveřanů
Anorie

Mjöllni
za příspěvky o severském pohanství
pentakl
za dosažení hodnosti mága, čaroděje nebo čarodějnice
pivní džbán
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků

počet příspěvků : 326
renomé : 187
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Viking21
vyznání : heidenismus
přesvědčení : environmentalismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty01.10.14 23:56

Jan Woraczicky-Bissingen napsal:
Na minulý příspěvek jste mi neodpověděla a to mě trápí. Pochopil jsem, že ty hloupé zmínky o česneku byly nechutné a možná jsem byl i nepříjemně vtíravý, nyní toho lituji, jsem hrozný břídil, odpusťte mi to. Nechal jsem se unést a zachoval se jako nevyzrálý pacholek. Sám sebe potrestám odříkáním deseti Otčenášů a bolestivým výpraskem důtkami, nebo můžu obětovat Všeotci Ódinovi, cokoli co si budete přát.


Nemusíte se omlouvat, to Já se musím omluvit, že jsem nedokázala odpovědět na Váš příspěvek. Děkuji, že mě zde stále bráníte, máte mocí laskavé srdce a nebojte, česnekovým polibkem jste mě opravdu neurazil.
Jinak mam ráda když se lidé nepřetvařují a říkají si, to co si myslí a to přímo na rovinu. usměvavý
Ale také Bůh jim pak pomoz, když to bude něco dosti neurvalého proti mé osobě. smích

Jinak někdy mám opravdu chuť pomalovat Vaše tělo krví a modrým borytem a na hlavu nasaditi kůži s parohy, to za zvuku bubnů, píšťal a kravích rohů, za nočního severského rituálu Vám dopomocí, s pomocí zakřivené dýky přivest do vašeho těla zpět sílu zvířete, která vám byla vaším Bohem odebrána.


Jinak se teď připravuji na další týdenní cestu/let do Norska. Budeme tam trávit čas na takovém záhadném a tajemném místě. usměvavý Už se moc těším, že se něco nového přiučím. Takže nebudu potom moci odepisovat.



Jarmil Warle napsal:
Vážně je to výtečný nápad, k tomu bych ještě přidal opatření, aby v té hladomorně Woracecka spoutali silnými řetězy a paní Anorii nasadili na hlavu kovovou masku a navlékli bytelný pás cudnosti, který nepůjde sundat, tím budou všechny inkriminované tělesné partie zneschopněny páchat hříchy.... to jen tak pro případ, aby tam náhodou nedošlo k nějakému hříšnému aktu, třeba při temné noci, kdy stráže mají ve zvyku usínat. šťastný :wicked:
Nikdo si nemůže být jistý, čeho všeho jsou ty čarodějky schopny. nejistý

Huš raději utíkej, nebo tě uvařím a spapám! :trickster2:
Návrat nahoru Goto down
http://zrcadlo.mysteria.cz.prx.us.teleport.to
Jarmil Warle
jáhen (Diakonos)
Jarmil Warle

pražský groš
za 40 příspěvků

počet příspěvků : 45
renomé : 1
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Bohemi11
vyznání : římskokatolictví
přesvědčení : křesťanská demokracie

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty02.10.14 15:28

Anorie napsal:
Huš raději utíkej, nebo tě uvařím a spapám!  :trickster2:

To já mám o dost větší hlad. škádlit  

Což takhle pohanka se smetanou?  smích

http://www.recepty.cz/recept/pohanka-se-smetanou-157365

Nebo bych si mohl dát jednu masitou pohanku na smetaně a pěkně propečenou. mrknutí
Návrat nahoru Goto down
Johannes Johannsson
jarl
jarl
Johannes Johannsson

severský meč
za dosažení titulu jarl
vlčí kříž
za příspěvky o synkretismu
staré klíče
vlastněny těmi, kteří byli u zrození Militia Dei
přísežný náramek
za dosažení titulu hirđman
hird
družina vikinského náčelníka po dosažení hodnosti jarl
picí roh
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků
korbel
za vyšší aktivitu v krčmě

počet příspěvků : 1421
renomé : 265
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Viking23
věk : 35
vyznání : křesťansko-pohanský synkretismus (severský)
přesvědčení : konzervatismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty02.10.14 21:31

Anorie napsal:
Nemusíte se omlouvat, to Já se musím omluvit, že jsem nedokázala odpovědět na Váš příspěvek. Děkuji, že mě zde stále bráníte, máte mocí laskavé srdce a nebojte, česnekovým polibkem jste mě opravdu neurazil.
Jinak mam ráda když se lidé nepřetvařují a říkají si, to co si myslí a to přímo na rovinu. usměvavý
Ale také Bůh jim pak pomoz, když to bude něco dosti neurvalého proti mé osobě. smích

To ne, omluva není třeba, vlastně jsem si to tak trochu i zasloužil, měl jsem čas popřemýšlet o tom, co jsem zde řekl.  šťastný
A já jsem rád, že takto pozitivně o mě smýšlíte, často se s tím nesetkávám. Kolikrát ani nevím, co si lidé o mě myslí.
O vás si zatím myslím jen samé dobré věci.  usměvavý

Anorie napsal:
Jinak někdy mám opravdu chuť pomalovat Vaše tělo krví a modrým borytem a na hlavu nasaditi kůži s parohy, to za zvuku bubnů, píšťal a kravích rohů, za nočního severského rituálu Vám dopomocí, s pomocí zakřivené dýky přivest do vašeho těla zpět sílu zvířete, která vám byla vaším Bohem odebrána.

Mno, ehm, asi se začnu červenat. vyvedený z míry Jsem tak trochu lechtivý, mohl bych se uchechtávat a rituál pokazit.  překvapený

Anorie napsal:
Jinak se teď připravuji na další týdenní cestu/let do Norska. Budeme tam trávit čas na takovém záhadném a tajemném místě. usměvavý Už se moc těším, že se něco nového přiučím. Takže nebudu potom moci odepisovat.

V tom případě vám musím popřát šťastnou cestu i bezpečný návrat, budu se za vás modlit k Bohu, nebo spíše tedy k Ásům, aby vás ochránili. Severská moře jsou brázděna drakkary nelítostných nájezdníků a plavba po nich může být riskantní, čili tím lépe pro ty, jež jsou pod ochranou mocných bohů. usměvavý

Anorie napsal:
Huš raději utíkej, nebo tě uvařím a spapám!  :trickster2:

Obávám se, že by vám nechutnal, má v sobě víc sádla jak masa, tedy pokud neplánujete dělat škvarky. smích
Návrat nahoru Goto down
https://militiadei.forumczech.com/
Renego z Olše
převor-inkvizitor (Prior Inquisitor)
převor-inkvizitor (Prior Inquisitor)
Renego z Olše

pivní džbán
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků

počet příspěvků : 104
renomé : 30
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Ordo_p10
vyznání : římskokatolictví
přesvědčení : klerikalismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty02.10.14 22:41

Jan Woraczicky-Bissingen napsal:
Ten rituál bych mohl podstoupit. Ostatně není ani tomu tak dávno, co jsem tu vystupoval se severským jménem jako viking a jako dvojvěrec-křesťanopohan (christopagan), tím se to trochu komplikuje. Vždy jsem preferoval severské náboženství (proto viking), ale odjakživa jsem se zajímal o různé tradice a hledal v nich společné znaky, čili v praxi jsem etnické prvky odsouval stranou a moje víra byla univerzálnější, avšak přesto jsem se obracel výhradně jen na severské bohy, než-li na nějaké, které jsou nám cizí. Jelikož nemám žádné skutečné ani domnělé nordické předky, začal jsem vystupovat pod jménem předků ze staročeského rodu.

Smilníte až hanba!
Jednáte proti prvnímu božímu přikázání, které jasně hlásí, že v Jednoho Boha věřiti budeš!
Tento hříšník trpí nesnesitelnou pýchou a velmi často podlehne ďáblu, který jej navádí k rýpání, odsuzování a kritizování naších bratrů - Heinricha von Braunschweigara či Williama de Scarboroughedgara služebníku Božích.
Tito bratři v trenclích chránění bulou Papeže, byli vykonati v největší pokoře a s vědomím toho, že je může čekat smrt, rukou Jan Woraczickyho, se snahou přivést ho zpět tohoto hříšníka na cestu Páně.
Stále se ale tento zatvrzelí, obcující Arci kacíř brání podstoupiti trestu výkonnému a s obnaženou čarodějnici Anorií, ďáblem posedlou stále do kala obcovati chtějí…

Jan Woraczicky-Bissingen napsal:

V tom případě vám musím popřát šťastnou cestu i bezpečný návrat, budu se za vás modlit k Bohu, nebo spíše tedy k Ásům, aby vás ochránili. Severská moře jsou brázděna drakkary nelítostných nájezdníků a plavba po nich může být riskantní, čili tím lépe pro ty, jež jsou pod ochranou mocných bohů. usměvavý

Nezapomínejte, že tato čarodějnice odlétá do severních krajin, jen proto, aby mohla vzíváti po nocích ďábla a za pomoci stránek Svaté Bible podpalovati pohanský oheň.

Jarmil Warle napsal:
To já mám o dost větší hlad. škádlit

Ne, preventivně jako ochranu dostanete užitečný vynález a to pás cudnosti, protože vaše zvrhlé choutky k této čarodějnici a pohledy mířící k jejím prsům jsou až nebezpečně vyditelné…
Pás cudnosti učiní z každého hříšného loudila bohabojného slouhu Božího.
Návrat nahoru Goto down
Jacques de Montferrand
senešal (Senescalcus)
senešal (Senescalcus)
Jacques de Montferrand

rytířský meč
za dosažení titulu rytíře
bílý templářský plášť
za dosažení hodnosti bratr rytíř
pivní džbán
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků
Řád Kristův
vyznamenání Řádu Kristova (templářů) za zásluhy

počet příspěvků : 150
renomé : 32
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Templi10Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Beause13
vyznání : římskokatolictví (tradicionalisté)
přesvědčení : konzervatismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty03.10.14 0:04

Možná už vím, odkud vítr vane. Pouze se svým vlastním rozumem jsem nemohl přijít na to, proč je to pohanství v současnosti tak atraktivní a oblíbené, čím si získává přízeň u dnešních lidí. Naše prarodiče si v dětství museli ještě projít povinnou tradiční-křesťanskou výchovou a nenapadlo by je pohanství velebit nebo se o něj jen zajímat, protože byli poučeni, že pohanství je falešný kult démonů, ztracený v minulosti. Jenže situace se dramaticky změnila a spolu s ní i trendy, nyní pohanství působí stále častěji na naši odumírající kulturu smrtelně zasaženou virem materialismu a přináší zdánlivé řešení v pohanské modloslužbě jako alternativního životního stylu, přitom probouzí prastaré rány. Mysleli jsme, že bylo nadobro vymýceno, ale najednou ho tu máme zas a znovu na nás vystrkuje svoje rohy. Pohanství je propagováno i v těchto videoklipech od novodobých hudebních skupin hrající folk s historickými nástroji, zde je už propagace pohanství nepřehlédnutelná a masivní, celé video je jím nasáklé a vy se můžete podívat na to, kterak pohanství vábí naše bratry k modloslužbě a kultu démonů svou nevázaností a ženskou nahotou. Jsou tam i pohanští bohové, pohanský bůh s parožím na hlavě a čarodějné praktiky, ale jedincům slabší povahy bych doporučil, aby se tomu videu raději vyhnuli velkým obloukem, hlavně jej neukazujte dětem, mohlo by jim to způsobit trvalé následky!

Návrat nahoru Goto down
Anorie
královna Seveřanů
královna Seveřanů
Anorie

Mjöllni
za příspěvky o severském pohanství
pentakl
za dosažení hodnosti mága, čaroděje nebo čarodějnice
pivní džbán
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků

počet příspěvků : 326
renomé : 187
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Viking21
vyznání : heidenismus
přesvědčení : environmentalismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty03.10.14 11:41

Jacques de Montferrand napsal:
Možná už vím, odkud vítr vane. Pouze se svým vlastním rozumem jsem nemohl přijít na to, proč je to pohanství v současnosti tak atraktivní a oblíbené, čím si získává přízeň u dnešních lidí. Naše prarodiče si v dětství museli ještě projít povinnou tradiční-křesťanskou výchovou a nenapadlo by je pohanství velebit nebo se o něj jen zajímat, protože byli poučeni, že pohanství je falešný kult démonů, ztracený v minulosti. Jenže situace se dramaticky změnila a spolu s ní i trendy, nyní pohanství působí stále častěji na naši odumírající kulturu smrtelně zasaženou virem materialismu a přináší zdánlivé řešení v pohanské modloslužbě jako alternativního životního stylu, přitom probouzí prastaré rány. Mysleli jsme, že bylo nadobro vymýceno, ale najednou ho tu máme zas a znovu na nás vystrkuje svoje rohy. Pohanství je propagováno i v těchto videoklipech od novodobých hudebních skupin hrající folk s historickými nástroji, zde je už propagace pohanství nepřehlédnutelná a masivní, celé video je jím nasáklé a vy se můžete podívat na to, kterak pohanství vábí naše bratry k modloslužbě a kultu démonů svou nevázaností a ženskou nahotou. Jsou tam i pohanští bohové, pohanský bůh s parožím na hlavě a čarodějné praktiky, ale jedincům slabší povahy bych doporučil, aby se tomu videu raději vyhnuli velkým obloukem, hlavně jej neukazujte dětem, mohlo by jim to způsobit trvalé následky!


Folkovou skupinu FAUNU mám ráda. škádlit Oslava plná veselí a hodování.
Dny neomezené svobody Rohatého lovce ze zeleného lesa jsou u konce. Bohyně, která se vrátila z podsvětí, nyní chodí volně po zemi a prochází se pod stromy a hvězdami. Její krok je lehký jako krok bílé laně a kde se její bosé nohy dotýkají země, tam rozkvétají květy a zelenají se stromy. A jedné noci, když zrovna svítí jasný měsíc a nebe je plné hvězd, se mladý Rohatý Bůh potká Panenskou lovkyni a zamilují se do sebe na první pohled. Dívají se jeden na druhého v němém úžasu a překvapení se sblíží jeden ke druhému. Potom se spolu také pomilují a od toho okamžiku se prohánějí po lesích společně. puget láska
No, asi tak nějak se ty oslavy odehrávají, tak nám to nemějte za zlé. usměvavý Když budete chtít, můžete se také připojit. smích
Jinak, máš pravdu, že pohanství vrhá své kouzlo přes více lidí než kdykoliv dříve, hlavně dnešní v moderní době.


Jan Woraczicky-Bissingen napsal:

To ne, omluva není třeba, vlastně jsem si to tak trochu i zasloužil, měl jsem čas popřemýšlet o tom, co jsem zde řekl. šťastný
A já jsem rád, že takto pozitivně o mě smýšlíte, často se s tím nesetkávám. Kolikrát ani nevím, co si lidé o mě myslí.
O vás si zatím myslím jen samé dobré věci. usměvavý

Nevím stále, co že jste si měl vlastně zasloužit? Mně to opravdu nevadí, co jste zde napsal. Okořeněná konverzace s vůní po česneku, přece nemůže nikomu škodit. smích


Jan Woraczicky-Bissingen napsal:

Mno, ehm, asi se začnu červenat. vyvedený z míry Jsem tak trochu lechtivý, mohl bych se uchechtávat a rituál pokazit. překvapený

Popravdě nic neobvyklého, někdy bývám docela nemehlo. smích A myslím si, že právě Vy byste měl velkou snahu to nepokazit. Nechcete přece rozhněvat Bohy. smích


Jan Woraczicky-Bissingen napsal:

V tom případě vám musím popřát šťastnou cestu i bezpečný návrat, budu se za vás modlit k Bohu, nebo spíše tedy k Ásům, aby vás ochránili. Severská moře jsou brázděna drakkary nelítostných nájezdníků a plavba po nich může být riskantní, čili tím lépe pro ty, jež jsou pod ochranou mocných bohů. usměvavý


Proto raději poletím, škádlit přece jen moje šermířské dovednosti nejsou až tak dobré a velký kulatý štít nevim jestli bych unesla, ikdyž jsem byla vždi jedna z nejsilnějších holek ve třídě.
Letím 20.10, takže ještě se mě tak rychle nezbavíte, nebojte. smích



Jarmil Warle napsal:

To já mám o dost větší hlad. škádlit
Nebo bych si mohl dát jednu masitou pohanku na smetaně a pěkně propečenou. mrknutí


Myslím že, tobě by jen pohanka nestačila. Ty mít rád něco většího, ne? smích

Návrat nahoru Goto down
http://zrcadlo.mysteria.cz.prx.us.teleport.to
Johannes Johannsson
jarl
jarl
Johannes Johannsson

severský meč
za dosažení titulu jarl
vlčí kříž
za příspěvky o synkretismu
staré klíče
vlastněny těmi, kteří byli u zrození Militia Dei
přísežný náramek
za dosažení titulu hirđman
hird
družina vikinského náčelníka po dosažení hodnosti jarl
picí roh
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků
korbel
za vyšší aktivitu v krčmě

počet příspěvků : 1421
renomé : 265
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Viking23
věk : 35
vyznání : křesťansko-pohanský synkretismus (severský)
přesvědčení : konzervatismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty03.10.14 14:07

Anorie napsal:
Folkovou skupinu FAUNU mám ráda. škádlit Oslava plná veselí a hodování.
Dny neomezené svobody Rohatého lovce ze zeleného lesa jsou u konce. Bohyně, která se vrátila z podsvětí, nyní chodí volně po zemi a prochází se pod stromy a hvězdami. Její krok je lehký jako krok bílé laně a kde se její bosé nohy dotýkají země, tam rozkvétají květy a zelenají se stromy. A jedné noci, když zrovna svítí jasný měsíc a nebe je plné hvězd, se mladý Rohatý Bůh potká Panenskou lovkyni a zamilují se do sebe na první pohled. Dívají se jeden na druhého v němém úžasu a překvapení se sblíží jeden ke druhému. Potom se spolu také pomilují a od toho okamžiku se prohánějí po lesích společně. puget láska
No, asi tak nějak se ty oslavy odehrávají, tak nám to nemějte za zlé. usměvavý Když budete chtít, můžete se také připojit. smích
Jinak, máš pravdu, že pohanství vrhá své kouzlo přes více lidí než kdykoliv dříve, hlavně dnešní v moderní době.

Také mám rád Fauna,  šťastný
poslouchal jsem už jejich první čtyři alba, kdy byli ještě vcelku neznámí. Od té doby se zdokonalují, ale už tehdy mě to napoprvé chytlo, jejich poslední tvorba zní o dost líp.  překvapený

Anorie napsal:
Nevím stále, co že jste si měl vlastně zasloužit? Mně to opravdu nevadí, co jste zde napsal. Okořeněná konverzace s vůní po česneku, přece nemůže nikomu škodit. smích

Já samozřejmě na česneku netrval a netrvám, jistě je to nechutné, ale chtěl jsem tím jen dát najevo svou obětavost, že je nutné pro vaší záchranu učinit cokoli.  smích

Anorie napsal:
Popravdě nic neobvyklého, někdy bývám docela nemehlo. smích A myslím si, že právě Vy byste měl velkou snahu to nepokazit. Nechcete přece rozhněvat Bohy. smích

To bych asi opravdu nerad, ale věřím tomu, že vaše ruce jsou hladké a něžné, tudíž by váš dotyk mohl být příjemný  červenat se , tedy pokud nejsou přímo hbité a mrštné, protože kvůli tomu bych se mohl začít hrbit jako Quasimodo a z toho by asi bohové neměli velkou radost.  vyvedený z míry

Anorie napsal:
Proto raději poletím, škádlit přece jen moje šermířské dovednosti nejsou až tak dobré a velký kulatý štít nevim jestli bych unesla, ikdyž jsem byla vždi jedna z nejsilnějších holek ve třídě.  
Letím 20.10, takže ještě se mě tak rychle nezbavíte, nebojte. smích

Řekl bych, že to jsou spíše lupiči než válečníci, jako severská štítonoška by jste je určitě porazila.  škodolibý  :dead-blood:

Anorie napsal:
Letím 20.10, takže ještě se mě tak rychle nezbavíte, nebojte. smích

Už teď po vás truchlím, bez vaší společnosti tu bude smutno.  smutný

Jacques de Montferrand napsal:
Možná už vím, odkud vítr vane. Pouze se svým vlastním rozumem jsem nemohl přijít na to, proč je to pohanství v současnosti tak atraktivní a oblíbené, čím si získává přízeň u dnešních lidí. Naše prarodiče si v dětství museli ještě projít povinnou tradiční-křesťanskou výchovou a nenapadlo by je pohanství velebit nebo se o něj jen zajímat, protože byli poučeni, že pohanství je falešný kult démonů, ztracený v minulosti. Jenže situace se dramaticky změnila a spolu s ní i trendy, nyní pohanství působí stále častěji na naši odumírající kulturu smrtelně zasaženou virem materialismu a přináší zdánlivé řešení v pohanské modloslužbě jako alternativního životního stylu, přitom probouzí prastaré rány. Mysleli jsme, že bylo nadobro vymýceno, ale najednou ho tu máme zas a znovu na nás vystrkuje svoje rohy. Pohanství je propagováno i v těchto videoklipech od novodobých hudebních skupin hrající folk s historickými nástroji, zde je už propagace pohanství nepřehlédnutelná a masivní, celé video je jím nasáklé a vy se můžete podívat na to, kterak pohanství vábí naše bratry k modloslužbě a kultu démonů svou nevázaností a ženskou nahotou. Jsou tam i pohanští bohové, pohanský bůh s parožím na hlavě a čarodějné praktiky, ale jedincům slabší povahy bych doporučil, aby se tomu videu raději vyhnuli velkým obloukem, hlavně jej neukazujte dětem, mohlo by jim to způsobit trvalé následky!

Já myslím, že na světě se dějí daleko závažnější věci, než jakými jsou hudba a tance kolem ohně.

Renego z Olše napsal:
Smilníte až hanba!
Jednáte proti prvnímu božímu přikázání, které jasně hlásí, že v Jednoho Boha věřiti budeš!
Tento hříšník trpí nesnesitelnou pýchou a velmi často podlehne ďáblu, který jej navádí k rýpání, odsuzování a kritizování naších bratrů - Heinricha von Braunschweigara či Williama de Scarboroughedgara služebníku Božích.
Tito bratři v trenclích chránění bulou Papeže, byli vykonati v největší pokoře a s vědomím toho, že je může čekat smrt, rukou Jan Woraczickyho, se snahou přivést ho zpět tohoto hříšníka na cestu Páně.
Stále se ale tento zatvrzelí, obcující Arci kacíř brání podstoupiti trestu výkonnému a s obnaženou čarodějnici Anorií, ďáblem posedlou stále do kala obcovati chtějí…

Všeotec Ódin je taky jenom jeden, ale jinak no comment.  neutrální
Návrat nahoru Goto down
https://militiadei.forumczech.com/
Anorie
královna Seveřanů
královna Seveřanů
Anorie

Mjöllni
za příspěvky o severském pohanství
pentakl
za dosažení hodnosti mága, čaroděje nebo čarodějnice
pivní džbán
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků

počet příspěvků : 326
renomé : 187
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Viking21
vyznání : heidenismus
přesvědčení : environmentalismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty03.10.14 22:33

Světlo jde do ústraní.
Musí, obnovit své síly a teprve pak může být opět znovuzrozeno. Světlo ukryto v zemi hromadí sílu a moudrost a stává se novým semenem. Po celé zimní období skrývá a chrání matka země ve svém lůně tyto semena, aby se mohl zrodit nový život. puget
Momentálně náš ale čekají dlouhé, temné, chladné zimní noci. Proto máme pravou příležitost k pospolitosti se svými blízkými, je čas, kdy třídíme naší vnitřní úrodu a zkušenosti, které jsme nashromáždili za tento rok. usměvavý


Heinrich von Braunschweig napsal:
Rmoutí mne převelice, Vaše šlechetná Milosti, Jene Woraczicky von Pabeinitz, urozený pane z Bissingen, že své dobré jméno dáváte všanc kvůli čarodějnici, té pofidérní osobě, která vás záludně ponouká k nepravostem, z toho kouká jenom zrada Boha a pakt s ďáblem. Nepřipouštíte si situaci a nevidíte tu její záludnost, tu zákeřnost Vás svést k modlářství a odloudit od pravé cesty spásy, ale pamatujte na biblický příběh krále Šalomouna, kterak ho jeho různé ženštiny a konkubíny nakonec svedly k modloslužbě cizích bohů, jak jistě sám víte, jeho pošetilé chování nezůstalo bez následků, jak praví Písmo svaté. Vaše Milosti, zapřísahám Vás!!! Zde přede všemi těmi svědky! Rozmyslete si své konání a odvraťte se od toho zla! Pane Bože, pomoz nám!


Jinak někdy si tady připadám jak divoká lovkyně, která hleda svoji kořist smích ale Já se jen snažím pomáhat lidem a najít jejich ztracenou identitu a oživit smysl starých zvyků. Nemám tendenci lovit duše křesťanu. Pokud někomu pomůžu objevit tradice jeho předků, budu jen za to ráda. usměvavý

Jan Woraczicky-Bissingen napsal:

Já samozřejmě na česneku netrval a netrvám, jistě je to nechutné, ale chtěl jsem tím jen dát najevo svou obětavost, že je nutné pro vaší záchranu učinit cokoli. smích

Ale, já se ráda proměnuji, nepotřebuji zachraňovat, alespoň můžu kousat a strašit zlé lidi. usměvavý

Jan Woraczicky-Bissingen napsal:
Řekl bych, že to jsou spíše lupiči než válečníci, jako severská štítonoška by jste je určitě porazila. škodolibý :dead-blood:

Ano, třeba bude stačit jen nakopnutí do mužské slabiny. smích
Návrat nahoru Goto down
http://zrcadlo.mysteria.cz.prx.us.teleport.to
Anastasius da Aquileia
latinský patriarcha v Jeruzalémě, velmistr Řádu Božího hrobu
latinský patriarcha v Jeruzalémě, velmistr Řádu Božího hrobu
Anastasius da Aquileia

pektorální kříž
za dosažení hodnosti biskup
pivní džbán
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků

počet příspěvků : 75
renomé : 52
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Jherus10
frakce : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Sepulc10Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Cathol14
vyznání : římskokatolictví
přesvědčení : monarchismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty05.10.14 23:47

Neexistují žádní bohové, pouze jeden pravý Bůh a tomu se žádná modla pohanů nevyrovná. :discord:

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 11_christ_king2
Návrat nahoru Goto down
Jarmil Warle
jáhen (Diakonos)
Jarmil Warle

pražský groš
za 40 příspěvků

počet příspěvků : 45
renomé : 1
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Bohemi11
vyznání : římskokatolictví
přesvědčení : křesťanská demokracie

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty06.10.14 10:07

Anorie napsal:
Jinak někdy mám opravdu chuť pomalovat Vaše tělo krví a modrým borytem a na hlavu nasaditi kůži s parohy,

Nasadit Woraceckovi parohy můžeš i jinak.  :trickster2:

Jan Woraczicky-Bissingen napsal:
Všeotec Ódin je taky jenom jeden, ale jinak no comment.  neutrální

Tímto se Jan Woraczicky-Bissingen veřejně doznává ke svému odpadnutí od víry, to jest apostazi neboli odpadlictví!

Jménem našeho Boha, svaté církve římské, všech Božích bojovníků a otce Koloděje prohlašuji Jana Woraczecka za apostatu neboli zrádce a odpadlíka od víry! Budiž s ním nakládáno jako s nevěrcem, který zradil svého Pána Boha, ať je vyobcován z křesťanské církve a našeho společenství našich bratří a sester v Kristu!


Anorie napsal:
Na to, že už nejsem křesťanka, tak si z Bible stále něco pamatuji. Možná ji znám, lepe než Vy sám.
Anorie napsal:
Jinak někdy si tady připadám jak divoká lovkyně, která hleda svoji kořist smích ale Já se jen snažím pomáhat lidem a najít jejich ztracenou identitu a oživit smysl starých zvyků. Nemám tendenci lovit duše křesťanu. Pokud někomu pomůžu objevit tradice jeho předků, budu jen za to ráda. usměvavý


Rovněž prohlašuji tuto ženštinu zvanou Anorie za odpadlici od víry, sama se tu přiznala ke spáchání hříchu apostaze, dle svých vlastních slov než se stala odpadlicí byla původně křesťankou! Zradila Pána Boha zavázáním se ke službě démonickým kultům nepřátelským vůči naší církvi a Bohu, k pohanskému modlářství a praktikováním černé magie zprostředkovanou norskými satanisty, kteří podpalují chrámy Páně, a jak se sama přiznává, cítí se jako lovkyně. Proto obviňuji tuhle ženskou ze spiknutí a hříšné touhy smilnit, využívaje svého nestoudně svůdného těla k lákání hraběte Woraczecka do pekelné záhuby s nemravnými návrhy tělesné rozkoše, s příslibem smilstva tělu příjemného, avšak duši zatracující, do své jámy lvové! Tam na něj čeká jen dočasné tělesné rozptýlení, jenomže poté přijde temnota, pláč a skřípění zubů.


Militia Dei musí být očištěna od hříchu a bezbožnosti, aby mohla znovu povstat ve slávě Boží! Zpívejme chvalozpěvy a zbožně pozvedněme ruce své, soudný den nadchází! Haleluja! Za Ježíše!
Návrat nahoru Goto down
Anastasius da Aquileia
latinský patriarcha v Jeruzalémě, velmistr Řádu Božího hrobu
latinský patriarcha v Jeruzalémě, velmistr Řádu Božího hrobu
Anastasius da Aquileia

pektorální kříž
za dosažení hodnosti biskup
pivní džbán
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků

počet příspěvků : 75
renomé : 52
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Jherus10
frakce : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Sepulc10Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Cathol14
vyznání : římskokatolictví
přesvědčení : monarchismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty06.10.14 15:14

Moje milé Warle,

ty tu nemáš co vyhlašovat jménem našeho Boha a církve. Sám jsi nemravný a chlípný, plný hříšných myšlenek.

Kdo tu mluví o smilnění? Pouze ty.
Kdo tu mluví o obcování? Pouze ty.
Kdo mluví o tělesné rozkoši? Pouze ty.
Kro mluví o tělesném rozptýlení? Pouze ty.
Kdo mluví o Janově odpadlictví? Pouze ty.
Kdo tu navrhuje způsoby, jak nasazovat někomu parohy? Zase jen ty. neutrální

To vše jen ty, případně Renego z Olše.

To tvá mysl je plná hříchu a zla, posedlá smilněním a rozmanitými hříchy zkaženého světa. Nechej mladého pána Jana Woraczického-Bissingen na pokoji a tu mladou dívku též, přestaň je obviňovat z činů, které nikdy nespáchali. Jsou to pouze tvé vlastní zvrhlé fantazie pramenící z tvé nevzdělanosti a častého sledování nemravných videí. Také nechej toho dětinsky trapného komolení Janova jména. Sám bys měl být z církve vyobcován, děláš tu špatné jméno církvi a tomuto fóru tropíš ostudu.
Návrat nahoru Goto down
Fulco de Miravet
velmistr, kníže z Boží vůle (Magister generalis Militiæ Templi, Princeps in Deo)
velmistr, kníže z Boží vůle (Magister generalis Militiæ Templi, Princeps in Deo)
Fulco de Miravet

Nejvyšší řád Kristův
vyznamenání za zásluhy
Řád zlatého rouna
vyznamenání za zásluhy
abakus
odznak vysoce postaveného templáře
Řád Kristův
vyznamenání Řádu Kristova (templářů) za zásluhy
bílý templářský plášť
za dosažení hodnosti bratr rytíř
rytířský meč
za dosažení titulu rytíře
krucifix
za příspěvky o katolictví
korbel
za vyšší aktivitu v krčmě
pivní džbán
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků
staré klíče
vlastněny těmi, kteří byli u zrození Militia Dei

počet příspěvků : 722
renomé : 247
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Templi57Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Beause27
vyznání : římskokatolictví (tradicionalisté)
přesvědčení : monarchismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty06.10.14 17:43

Anastáz z Panonie napsal:
děláš tu špatné jméno církvi a tomuto fóru tropíš ostudu.

Spíš jen sám sobě. usměvavý

Anorie napsal:
Víš nevím, jak ti to mám vysvětlit, no, naše chápání pohanských bohů je dá se říct omezené a nikdo z „nás“ vlastně ani neví a nemůže vědět, co přesně jsou nebo nejsou zač. Skrze toto naše omezené poznání a skrze rituály se napojujeme na síly, které nedokážeme přesně definovat, ale které se v našich životech projevují, pomáhají nám a dávají našemu bytí smysl. To, jak tyto síly nazýváme a jak si je představujeme se odvíjí od dané tradice, od toho co jsme kde vyčetli a od toho, co jsme přijali ve svých vizích a snech. To je asi taková ta hlavní podstata, která nás odlišuje od definovaného Křesťanství.

Aha, díky za odpověď, budu se to snažit nějak pochopit.
Návrat nahoru Goto down
Johannes Johannsson
jarl
jarl
Johannes Johannsson

severský meč
za dosažení titulu jarl
vlčí kříž
za příspěvky o synkretismu
staré klíče
vlastněny těmi, kteří byli u zrození Militia Dei
přísežný náramek
za dosažení titulu hirđman
hird
družina vikinského náčelníka po dosažení hodnosti jarl
picí roh
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků
korbel
za vyšší aktivitu v krčmě

počet příspěvků : 1421
renomé : 265
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Viking23
věk : 35
vyznání : křesťansko-pohanský synkretismus (severský)
přesvědčení : konzervatismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty06.10.14 18:28

Anorie napsal:
Světlo jde do ústraní.
Musí, obnovit své síly a teprve pak může být opět znovuzrozeno. Světlo ukryto v zemi hromadí sílu a moudrost a stává se novým semenem. Po celé zimní období skrývá a chrání matka země ve svém lůně tyto semena, aby se mohl zrodit nový život. puget
Momentálně náš ale čekají dlouhé, temné, chladné zimní noci. Proto máme pravou příležitost k pospolitosti se svými blízkými, je čas, kdy třídíme naší vnitřní úrodu a zkušenosti, které jsme nashromáždili za tento rok. usměvavý

Jé, to zní hezky, je to takové uklidňující a přitom pravdivé. To bych mohl poslouchat v tom norském srubu, za zimních večerů u plápolajícího krbového ohně. překvapený

Anorie napsal:
Jinak někdy si tady připadám jak divoká lovkyně, která hleda svoji kořist smích

To já bych se klidně nechal ulovit a ještě bych byl vděčný. Zřejmě chci být ochočený. smích
Asi jsem už dlouho skotačil po pastvinách a užíval si svobody, nyní bych to rád všechno vyměnil za útulnou boudičku.  překvapený

Anorie napsal:
ale Já se jen snažím pomáhat lidem a najít jejich ztracenou identitu a oživit smysl starých zvyků. Nemám tendenci lovit duše křesťanu. Pokud někomu pomůžu objevit tradice jeho předků, budu jen za to ráda. usměvavý

Už jen proto vás obdivuji.  usměvavý

Anorie napsal:
Ale, já se ráda proměnuji, nepotřebuji zachraňovat, alespoň můžu kousat a strašit zlé lidi. usměvavý

No dobře, je to vaše vůle, ale co když se budu bát a nebudou se mi líbit bolestivé kousance? šokovaný

Anorie napsal:
Ano, třeba bude stačit  jen nakopnutí do mužské slabiny. smích

V tom případě by se o takové bitvě vyprávěli legendy. smích

Jarmil Warle napsal:
Tímto se Jan Woraczicky-Bissingen veřejně doznává ke svému odpadnutí od víry, to jest apostazi neboli odpadlictví!

Jménem našeho Boha, svaté církve římské, všech Božích bojovníků a otce Koloděje prohlašuji Jana Woraczecka za apostatu neboli zrádce a odpadlíka od víry! Budiž s ním nakládáno jako s nevěrcem, který zradil svého Pána Boha, ať je vyobcován z křesťanské církve a našeho společenství našich bratří a sester v Kristu!

Rovněž prohlašuji tuto ženštinu zvanou Anorie za odpadlici od víry, sama se tu přiznala ke spáchání hříchu apostaze, dle svých vlastních slov než se stala odpadlicí byla původně křesťankou! Zradila Pána Boha zavázáním se ke službě démonickým kultům nepřátelským vůči naší církvi a Bohu, k pohanskému modlářství a praktikováním černé magie zprostředkovanou norskými satanisty, kteří podpalují chrámy Páně, a jak se sama přiznává, cítí se jako lovkyně. Proto obviňuji tuhle ženskou ze spiknutí a hříšné touhy smilnit, využívaje svého nestoudně svůdného těla k lákání hraběte Woraczecka do pekelné záhuby s nemravnými návrhy tělesné rozkoše, s příslibem smilstva tělu příjemného, avšak duši zatracující, do své jámy lvové! Tam na něj čeká jen dočasné tělesné rozptýlení, jenomže poté přijde temnota, pláč a skřípění zubů.

Militia Dei musí být očištěna od hříchu a bezbožnosti, aby mohla znovu povstat ve slávě Boží! Zpívejme chvalozpěvy a zbožně pozvedněme ruce své, soudný den nadchází! Haleluja! Za Ježíše!

Podle čeho soudíš, že chci konat takovéto věci? Třeba mé srdce netouží jen po tělesné blízkosti, ale po skutečné lásce a opravdovém svazku. Co ty můžeš vědět? Nevíš o mě nic, ani o paní Anorii. Jenom nás urážíš, přitom píšeš leda fantazie ze svých vlastních erotických snů. zhnusený

Anastáz z Panonie napsal:
Moje milé Warle,

ty tu nemáš co vyhlašovat jménem našeho Boha a církve. Sám jsi nemravný a chlípný, plný hříšných myšlenek.

Kdo tu mluví o smilnění? Pouze ty.
Kdo tu mluví o obcování? Pouze ty.
Kdo mluví o tělesné rozkoši? Pouze ty.
Kro mluví o tělesném rozptýlení? Pouze ty.
Kdo mluví o Janově odpadlictví? Pouze ty.
Kdo tu navrhuje způsoby, jak nasazovat někomu parohy? Zase jen ty. neutrální

To vše jen ty, případně Renego z Olše.

To tvá mysl je plná hříchu a zla, posedlá smilněním a rozmanitými hříchy zkaženého světa. Nechej mladého pána Jana Woraczického-Bissingen na pokoji a tu mladou dívku též, přestaň je obviňovat z činů, které nikdy nespáchali. Jsou to pouze tvé vlastní zvrhlé fantazie pramenící z tvé nevzdělanosti a častého sledování nemravných videí. Také nechej toho dětinsky trapného komolení Janova jména. Sám bys měl být z církve vyobcován, děláš tu špatné jméno církvi a tomuto fóru tropíš ostudu.

Děkuji za podporu. usměvavý
Návrat nahoru Goto down
https://militiadei.forumczech.com/
Anorie
královna Seveřanů
královna Seveřanů
Anorie

Mjöllni
za příspěvky o severském pohanství
pentakl
za dosažení hodnosti mága, čaroděje nebo čarodějnice
pivní džbán
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků

počet příspěvků : 326
renomé : 187
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Viking21
vyznání : heidenismus
přesvědčení : environmentalismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty06.10.14 22:31

Jarmil Warle napsal:
Rovněž prohlašuji tuto ženštinu zvanou Anorie za odpadlici od víry, sama se tu přiznala ke spáchání hříchu apostaze, dle svých vlastních slov než se stala odpadlicí byla původně křesťankou! Zradila Pána Boha zavázáním se ke službě démonickým kultům nepřátelským vůči naší církvi a Bohu, k pohanskému modlářství a praktikováním černé magie zprostředkovanou norskými satanisty, kteří podpalují chrámy Páně, a jak se sama přiznává, cítí se jako lovkyně.


Milí Warle, čarodějnici nikdy neprovokuj, nevíš, co se může stát. smích
Ano, přiznávám, byla jsem kdysi křesťanka. Jsem odpadlík od víry/apostaze, nedělám tlusté čáry za minulostí, všechno, co jsem prožila, mě nějakým způsobem poznamenalo, ale taky i obohatilo. Mimochodem myslím, že už jsem to tady jednou napsala a p. Ithron von Kramizer mě to pěkně pokritizoval, pokud si dobře vzpomínám. usměvavý

Možná bys té mi mohl pomoci a podvědomě mi poradit, ukázat cestu, kterou se mám vydati? Třeba si to rozmyslím. mrknutí


Jarmil Warle napsal:
Proto obviňuji tuhle ženskou ze spiknutí a hříšné touhy smilnit, využívaje svého nestoudně svůdného těla k lákání hraběte Woraczecka do pekelné záhuby s nemravnými návrhy tělesné rozkoše, s příslibem smilstva tělu příjemného, avšak duši zatracující, do své jámy lvové! Tam na něj čeká jen dočasné tělesné rozptýlení, jenomže poté přijde temnota, pláč a skřípění zubů

Není na tom nic nestoudného či nemravného, alespoň podle mě. Je to něco úplně normálního co nás osvobozuje od všeho otrockého, v ten okamžik jsme divocí svobodní lidé, muži i ženy, tančíme, zpíváme, slavíme, hrajeme a milujeme se. šťastný Nechránění brněním.


Jan Woraczicky-Bissingen napsal:
Jé, to zní hezky, je to takové uklidňující a přitom pravdivé. To bych mohl poslouchat v tom norském srubu, za zimních večerů u plápolajícího krbového ohně. překvapený

Zabalený v kožešinách u velkého stolu plného jídla, hodovat se svýma sestrama a bratry. Uprostřed by šlehal oheň jiskříci jiskřičkami do nocí temné plné hvězd. usměvavý


Jan Woraczicky-Bissingen napsal:
To já bych se klidně nechal ulovit a ještě bych byl vděčný. Zřejmě chci být ochočený. smích Asi jsem už dlouho skotačil po pastvinách a užíval si svobody, nyní bych to rád všechno vyměnil za útulnou boudičku. překvapený


Nepovídejte, to bych byla za to ráda, kdybych poznala někoho, kdo by byl takový ochočený, pozorný, který by mě pochopil a poslouchal na slovo... "Né to není možný, už se zase vracíme k tomu otroctví!" smích


Jan Woraczicky-Bissingen napsal:
No dobře, je to vaše vůle, ale co když se budu bát a nebudou se mi líbit bolestivé kousance? šokovaný


Ano, budu kousat, ale zle lidi. Na hodné jsem milá. Jinak, Já jsem takový kočkodlak. Neboť' moje totemové zvíře je divoká kočka. smích
Návrat nahoru Goto down
http://zrcadlo.mysteria.cz.prx.us.teleport.to
Johannes Johannsson
jarl
jarl
Johannes Johannsson

severský meč
za dosažení titulu jarl
vlčí kříž
za příspěvky o synkretismu
staré klíče
vlastněny těmi, kteří byli u zrození Militia Dei
přísežný náramek
za dosažení titulu hirđman
hird
družina vikinského náčelníka po dosažení hodnosti jarl
picí roh
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků
korbel
za vyšší aktivitu v krčmě

počet příspěvků : 1421
renomé : 265
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Viking23
věk : 35
vyznání : křesťansko-pohanský synkretismus (severský)
přesvědčení : konzervatismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty07.10.14 11:48

Anorie napsal:
Není na tom nic nestoudného či nemravného, alespoň podle mě. Je to něco úplně normálního co nás osvobozuje od všeho otrockého, v ten okamžik jsme divocí svobodní lidé, muži i ženy, tančíme, zpíváme, slavíme, hrajeme a milujeme se. šťastný Nechránění brněním.

Tento naturální přístup se mi líbí, oslovuje mě svou přirozeností a tím, že je bez přetvářky a upřímný, bez všech těch přestrojení a masek, které lidé na sebe berou jen proto, že je to společensky vhodné či přínosné, takže souhlasím... ale to milování máte na mysli jenom jen tak? Tedy i nezávazné milování?  šokovaný

Anorie napsal:
Zabalený v kožešinách u velkého stolu plného jídla, hodovat se svýma sestrama a bratry. Uprostřed by šlehal oheň jiskříci jiskřičkami do nocí temné plné hvězd. usměvavý

Ááno, večer strávený se svou milovanou, velkým stolem plný jídla obklopený přáteli a příbuznými a hodováním při veselé folkové hudbě za svitu šlehajících plamenů z loučí, číšemi a rohy naplněné pivem a medovinou až po okraj... nějak takhle vypadal i můj sen, :drunken: než jsem definitivně usoudil, že se nemůže nikdy vyplnit. smutný

Anorie napsal:
Nepovídejte, to bych byla za to ráda, kdybych poznala někoho, kdo by byl takový ochočený, pozorný, který by mě pochopil a poslouchal na slovo...   "Né to není možný, už se zase vracíme k tomu otroctví!" smích

Tak to já mám asi všechny tyhle vlastnosti, proto mě asi nikdo nebere moc vážně.  nejistý

Ááno, zřejmě je to otroctví všestranným řešením.  smích
Za časů starověkého Říma by jste jako patricijka vlastnila bohatou vilu a mě jako svého otroka. Kdyby jste byla hodná paní, třeba by to byl spokojený život. pfft  

Nebo bych byl mnichem v klášteře na ostrově Lindisfarne a vy by jste tam jako štítonoška připlula na drakkaru a odvlekla mě jako svého otroka na daleký sever. Tam by jste mě mohla na posvátném jasanu obětovat Ódinovi a nebo se nade mnou smilovat. srdce

To mě teď tak napadlo, protože nedávno jsem se díval na seriál Vikings.  škádlit

Anorie napsal:
Ano, budu kousat, ale zle lidi. Na hodné jsem milá. Jinak, Já jsem takový kočkodlak. Neboť' moje totemové zvíře je divoká kočka. smích

Tak to nemám žádné námitky. Pokud jde o mě, já své totemové zvíře neznám, ale nejspíš by to byl jezevec, asi jsem takový jezevcodlak. jazyk
Návrat nahoru Goto down
https://militiadei.forumczech.com/
Renego z Olše
převor-inkvizitor (Prior Inquisitor)
převor-inkvizitor (Prior Inquisitor)
Renego z Olše

pivní džbán
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků

počet příspěvků : 104
renomé : 30
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Ordo_p10
vyznání : římskokatolictví
přesvědčení : klerikalismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty07.10.14 21:08

Jarmil Warle napsal:
Tímto se Jan Woraczicky-Bissingen veřejně doznává ke svému odpadnutí od víry, to jest apostazi neboli odpadlictví!

Jménem našeho Boha, svaté církve římské, všech Božích bojovníků a otce Koloděje prohlašuji Jana Woraczecka za apostatu neboli zrádce a odpadlíka od víry! Budiž s ním nakládáno jako s nevěrcem, který zradil svého Pána Boha, ať je vyobcován z křesťanské církve a našeho společenství našich bratří a sester v Kristu!

Anastáz z Panonie napsal:

Je nemravný a chlípný, plný hříšných myšlenek:
smilnění
obcování
rozkoší
rozptýlení
Naše jediná spása je Renego z Olše…

Protože Jan Woraczicky Bissingen stále hledala větší a větší rozkoš, která mu vnitřnosti trhati bude, nechť je do jeho břicha nasazena krysí samice, která brzlík, jakož i slezinu pomalu požírati bude.

Budiž, nechť je čarodějnici Anorii její cudné tělo zbaveno hříchu a zkaženosti. Hříšnici po právu patří plameny pekelné a zčásti si je okusí i na tomto světě! UPALIT! Amen
Návrat nahoru Goto down
Daiv de Anglor
emeritní velmistr (Magister generalis emeritus)
emeritní velmistr (Magister generalis emeritus)
Daiv de Anglor

Řád zlatého rouna
vyznamenání za zásluhy
rytířský meč
za dosažení titulu rytíře
bílý templářský plášť
za dosažení hodnosti bratr rytíř
abakus
odznak vysoce postaveného templáře
pivní džbán
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků
Řád Kristův
vyznamenání Řádu Kristova (templářů) za zásluhy

počet příspěvků : 746
renomé : 194
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Templi10Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Beause27
vyznání : římskokatolictví
přesvědčení : monarchismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty07.10.14 21:37

Jan Woraczicky-Bissingen napsal:

Ááno, večer strávený se svou milovanou, velkým stolem plný jídla obklopený přáteli a příbuznými a

Obklopen bratry v Kristu. :drunken:  :puf:

Jan Woraczicky-Bissingen napsal:
To mě teď tak napadlo, protože nedávno jsem se díval na seriál Vikings.

Víte vůbec do čeho se to vlastně pouštíte? Jak budete zmateně vypadat při těch pohanských rituálech? Podle mě asi nějak, tak...   :reading:

Návrat nahoru Goto down
http://bozi-bojovnici.heavenforum.com/index.htm
Jarmil Warle
jáhen (Diakonos)
Jarmil Warle

pražský groš
za 40 příspěvků

počet příspěvků : 45
renomé : 1
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Bohemi11
vyznání : římskokatolictví
přesvědčení : křesťanská demokracie

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty08.10.14 11:22

Anastáz z Panonie napsal:
Moje milé Warle,

ty tu nemáš co vyhlašovat jménem našeho Boha a církve. Sám jsi nemravný a chlípný, plný hříšných myšlenek.

Kdo tu mluví o smilnění? Pouze ty.
Kdo tu mluví o obcování? Pouze ty.
Kdo mluví o tělesné rozkoši? Pouze ty.
Kro mluví o tělesném rozptýlení? Pouze ty.
Kdo mluví o Janově odpadlictví? Pouze ty.
Kdo tu navrhuje způsoby, jak nasazovat někomu parohy? Zase jen ty. neutrální

To vše jen ty, případně Renego z Olše.

To tvá mysl je plná hříchu a zla, posedlá smilněním a rozmanitými hříchy zkaženého světa. Nechej mladého pána Jana Woraczického-Bissingen na pokoji a tu mladou dívku též, přestaň je obviňovat z činů, které nikdy nespáchali. Jsou to pouze tvé vlastní zvrhlé fantazie pramenící z tvé nevzdělanosti a častého sledování nemravných videí. Také nechej toho dětinsky trapného komolení Janova jména. Sám bys měl být z církve vyobcován, děláš tu špatné jméno církvi a tomuto fóru tropíš ostudu.

Lžeš, nepřemýšlím o sexu, jen občas o onanii, to proto že moje mysl je zesynchronizovaná na úroveň jogína. Jenom se modlím, postím a poslouchám kázání našeho milovaného otce Koloděje. To jenom tvoje zbožnost vyvolává pochybnosti. Za svoje zásluhy pro hraběte Woraczecka jsi byl povýšen do prestižního titulu patriarchy a na velmistra rytířů z Boží hrobky, to všechno za službičku, kterou jsi pro Woraczecka vykonal.

To znamená, že Anastáz z Panonie je zkorumpovaný a nechává se uplácet. Měl by rezignovat na svoje tituly nekalým způsobem nabytými, jeli na to dost zbožný a soudný.


Anorie napsal:
Možná bys té mi mohl pomoci a podvědomě mi poradit, ukázat cestu, kterou se mám vydati? Třeba si to rozmyslím. mrknutí

Je to ta cesta, která vede přímo do kostela, chrámu Hospodina.  mrknutí

Anorie napsal:
Milí Warle, čarodějnici nikdy neprovokuj, nevíš, co se může stát. smích
Ano, přiznávám, byla jsem kdysi křesťanka. Jsem odpadlík od víry/apostaze, nedělám tlusté čáry za minulostí, všechno, co jsem prožila, mě nějakým způsobem poznamenalo, ale taky i obohatilo.  Mimochodem myslím, že už jsem to tady jednou napsala a p. Ithron von Kramizer mě to pěkně pokritizoval, pokud si dobře vzpomínám. usměvavý

Ne! Ne! a NE!, nechci mít nic co do činění s těmi démonickými silami, kterým sloužíš, jakože vím, jakou mají moc. Moje obezita je toho důkazem a už tu nebudu nic řikat a dělejte si tu, co chcete, třeba pořádejte orgie a sodomii, můžete souložit s našimi bratry a sestrami, nebo jim ty svoje falické pohanské modly narážejte do jejich tělesných otvorů, nebo co se vám jinýho líbí, ale s tím nebudu mít já nic společného, každý je svého štěstí strůjce. Jenom pamatujte, že jsem myslel na vaše dobro. depresivní
Návrat nahoru Goto down
Anorie
královna Seveřanů
královna Seveřanů
Anorie

Mjöllni
za příspěvky o severském pohanství
pentakl
za dosažení hodnosti mága, čaroděje nebo čarodějnice
pivní džbán
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků

počet příspěvků : 326
renomé : 187
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Viking21
vyznání : heidenismus
přesvědčení : environmentalismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty08.10.14 14:44

Jan Woraczicky-Bissingen napsal:

Tento naturální přístup se mi líbí, oslovuje mě svou přirozeností a tím, že je bez přetvářky a upřímný, bez všech těch přestrojení a masek, které lidé na sebe berou jen proto, že je to společensky vhodné či přínosné, takže souhlasím... ale to milování máte na mysli jenom jen tak? Tedy i nezávazné milování? šokovaný


Ano, žádná hranice není. Během rituálu a oslav svátku plodnosti je možnost volně přecházet a odcházet. „Pouze, ale u svobodných“, pokud je mezi dvěma kruh uzavřen, tak se nevyhází z kruhu svého a nemělo by se jim tam vcházet.

Jan Woraczicky-Bissingen napsal:

Ááno, večer strávený se svou milovanou, velkým stolem plný jídla obklopený přáteli a příbuznými a hodováním při veselé folkové hudbě za svitu šlehajících plamenů z loučí, číšemi a rohy naplněné pivem a medovinou až po okraj... nějak takhle vypadal i můj sen, :drunken: než jsem definitivně usoudil, že se nemůže nikdy vyplnit. smutný


Zní to hezky, že? usměvavý Jako kdybyste mi mé touhy četl z hlavy. Btw, nejste vy náhodou nakonec taky čaroděj? smích Dále proč, jen sny? Může to byt i skutečnost! Chce to jen změnu a donutit se k tomu, udělat ten první krok.
Samozřejmě i sny mají svá jisté kouzla, JSOU TI ZDROJEM RADOSTI. puget
Jste mladý rytíř, na kterého teprve svět čeká. Jen Vám asi chybí to duchovním vnímání světa. Vnímaní toho nejvyššího Stvořitele a tu nejvyšší moc.
Podle mě stále hledáte jen to náboženství, které Vám bude „více vyhovovat", ale většinou to nikam nepovede, Jen pěkně do sebe. :(


Jan Woraczicky-Bissingen napsal:

Ááno, zřejmě je to otroctví všestranným řešením. smích
Za časů starověkého Říma by jste jako patricijka vlastnila bohatou vilu a mě jako svého otroka. Kdyby jste byla hodná paní, třeba by to byl spokojený život. pfft

Nebo bych byl mnichem v klášteře na ostrově Lindisfarne a vy by jste tam jako štítonoška připlula na drakkaru a odvlekla mě jako svého otroka na daleký sever. Tam by jste mě mohla na posvátném jasanu obětovat Ódinovi a nebo se nade mnou smilovat. srdce


Za dob Říma být aristokratkou neboli patricijkou by nebylo špatné, mít za muže staršího 60 letého senátora. smích Sice mně by osobně stačilo bití jen měšťankou, ale když už by se naskytla ta příležitost.
Mít svého osobního otroka? Noo, nevím, co bych s ním probůh dělala? usměvavý Asi kdybyste byl nějaký pohledný otrok, tak bychom spolu „spali“, co Já vím. smích
Potom by se do města vrhl Spartakus se svoji bandou gladiátoru a Vy nakonec mým mečem, mě podřízl, jak nějakou ovci, a potom by jste se svobodně připojil k urostlým svobodným gladiátorům. smích polibek


Raději bych byla tou štítonoškou. Mít svoji rodinu, dům, zvířata někde v přírodě severních fjordech. To je třeba zase můj sen. usměvavý


Jan Woraczicky-Bissingen napsal:
Tak to nemám žádné námitky. Pokud jde o mě, já své totemové zvíře neznám, ale nejspíš by to byl jezevec, asi jsem takový jezevcodlak. jazyk

nebo sova - Sovokodlak jazyk
Návrat nahoru Goto down
http://zrcadlo.mysteria.cz.prx.us.teleport.to
Johannes Johannsson
jarl
jarl
Johannes Johannsson

severský meč
za dosažení titulu jarl
vlčí kříž
za příspěvky o synkretismu
staré klíče
vlastněny těmi, kteří byli u zrození Militia Dei
přísežný náramek
za dosažení titulu hirđman
hird
družina vikinského náčelníka po dosažení hodnosti jarl
picí roh
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků
korbel
za vyšší aktivitu v krčmě

počet příspěvků : 1421
renomé : 265
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Viking23
věk : 35
vyznání : křesťansko-pohanský synkretismus (severský)
přesvědčení : konzervatismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty08.10.14 20:46

Daiv de Anglor napsal:
Víte vůbec do čeho se to vlastně pouštíte? Jak budete zmateně vypadat při těch pohanských rituálech? Podle mě asi nějak, tak...   :reading:

Nemyslím si, že by mě paní Anorie chtěla zdrogovat a poté zneužít na nějakých bakchanáliích. nejistý
Myslím, že to bylo míněno trochu jinak.

Anorie napsal:
Ano, žádná hranice není.  Během rituálu a oslav svátku plodnosti je možnost volně přecházet a odcházet. „Pouze, ale u svobodných“, pokud je mezi dvěma kruh uzavřen, tak se nevyhází z kruhu svého a nemělo by se jim tam vcházet.

Aha, to mě moc netěší, já mám za to, že "nezávazné milování" vlastně neexistuje, protože láska sama o sobě nemůže být nezávazná. Pokud je to jen náhodný sex bez lásky konaný při rituálu, pak to není milování a považuji to za velmi smutné. Já jako rytíř a hrabě uznávám pouze dva druhy lásky - lásku opravdovou a nebo lásku tragickou, nic mezi tím už není.  neutrální

Anorie napsal:
Zní to hezky, že? usměvavý Jako kdybyste mi mé touhy četl z hlavy. Btw, nejste vy náhodou nakonec taky čaroděj?  smích

Ne, nečtu vám z hlavy, jen jsem pouze zopakoval to, co jste řekla přede mnou. Nemám žádné čarodějné schopnosti a možná je to tak lepší, určitě bych se kvůli nim stal domýšlivým. Je ale dost možné, že máme podobné sny. usměvavý

Pokud jde o magické schopnosti, budu se muset spoléhat na vás, drahá paní Anorie.  mrknutí

Anorie napsal:
Dále proč, jen sny? Může to byt i skutečnost! Chce to jen změnu a donutit se k tomu, udělat ten první krok.
Samozřejmě i sny mají svá jisté kouzla, JSOU TI ZDROJEM RADOSTI. puget  

Jaký je to ten první krok? Lámu si nad tím hlavu a nemůžu na nic přijít, snad by mohla paní Anorie poradit.  šťastný

Tyto sny se nemůžou vyplnit z několika jednoduchých důvodů.

  1. Nemám žádnou milovanou, ale to by se možná dalo napravit.
  2. Nemám přátele, kteří by sdíleli se mnou moje sny.
  3. Moji příbuzní nemají rádi folkovou hudbu a medovinu nepijí, vlastně mi ani trochu nerozumí.
  4. Jsem tedy sám a nemám co oslavovat.

Máte pravdu, že sny jsou zdrojem radosti a inspirace, ale naneštěstí bývají také příčinou přehnaných očekávání a předpokladů. V životě by se nemělo jen snít, život by měl být prožíván tady a teď. Život nelze prožít ve snové říši.

Třeba nějaký chlapec si teď prohlíží obrázek s vyfocenou modelkou a sní o tom, že by mohla být jeho, přestože ve skutečnosti má jen nulovou šanci na to, aby jí něčím zaujal, nebo třeba jen potkal. Těžko se takový sen vyplní, přitom přehlíží všechny dívky okolo, třeba včetně i těch, které jsou alespoň průměrně hezké, jenže jemu to možná nestačí a neváží si lidí, ani svých možností - takovéto snění se nakonec projeví jako škodlivé, je zapotřebí se probudit do reality a začít si vážit jiných vlastností. V kterémkoli případě může být návrat do reality bolestivý. Západní ani východní duchovno nikterak neprosazují snění, ale kladou mnohem větší důraz na způsob žití a možný střet s utrpením.

Anorie napsal:
Jste mladý rytíř, na kterého teprve svět čeká.  Jen Vám asi chybí to duchovním vnímání světa. Vnímaní toho nejvyššího Stvořitele a tu nejvyšší moc.

Ano, jsem možná mladý, jenže někde tam uvnitř si připadám starý, na dnešní dobu jsem asi dost staromódní. Mám pocit, jako kdyby mi něco důležitého "uteklo", jako kdyby mi už "ujel vlak", jakoby má duše zestárla a měla vrásky, mé tělo kvůli tomu chřadlo, ze života se moc neraduji.  nejistý

Anorie napsal:
Podle mě stále hledáte jen to náboženství, které Vám bude „více vyhovovat", ale většinou to nikam nepovede, Jen pěkně do sebe. :(

Je znát, že toho o mne moc nevíte. Třeba já to vidím úplně opačně: daleko víc jsem se zaobíral náboženstvím nežli svým životem, příliš jsem přemýšlel a snil, a přitom jen málo konal.  mrknutí

Anorie napsal:
Za dob Říma být aristokratkou neboli patricijkou by nebylo špatné, mít za muže staršího 60 letého senátora. smích Sice mně by osobně stačilo bití jen měšťankou, ale když už by se naskytla ta příležitost.
Mít svého osobního otroka? Noo, nevím, co bych s ním probůh dělala? usměvavý

Hmmm, to nevím, třeba bych se hodil na nošení nějakých těžkých břemen. Mohl bych vařit, uklízet vaší vilu, krmit psiska, chodit na trh, dohlížet na ostatní otroky nebo dělat ze sebe úplné trdlo pro vaší radost, nebo jenom tak zevlovat po chodbách jako váš osobní strážce a kochat se vaším ladným tancem u fontány. smích Obdivovat vás při vaší upřímné modlitbě k Jovovi a Junoně, kterak vaše rty odříkávají starobylou invokaci a tělo zahaluje dým z obětovaného kadidla.

Je toho spoustu, na co by se vám otrok hodil. Jako šmírák bych určitě vynikl. pfft

Anorie napsal:
Asi kdybyste byl nějaký pohledný otrok, tak bychom spolu „spali“, co Já vím. smích

To je také možné a pro starověký Řím by to nebylo nic zvláštního, akorát že jsem tohle zrovna nemyslel. smutný
Měl jsem na mysli vzájemné souznění a citové pouto navzdory sociálnímu rozdělení otrokářské společnosti.
Pokud bych měl být zneužíván jen k tělesnému uspokojení, tak to bych asi vážně pláchl k tomu Spartakovi.  smutný

Stejně si myslím, že jako otroka k tomuto účelu by jste si mě nevybrala. Nemyslím si o sobě, že bych byl nějak atraktivní.  nejistý

Anorie napsal:
Potom by se do města vrhl Spartakus se svoji bandou gladiátoru a Vy nakonec mým mečem, mě podřízl, jak nějakou ovci, a potom by jste se svobodně připojil k urostlým svobodným gladiátorům. smích polibek

Proč píšete o mě tak zlé a smutné věci? depresivní

Řekl jsem snad něco špatně? smutný

Anorie napsal:
Raději bych byla tou štítonoškou. Mít svoji rodinu, dům, zvířata někde v přírodě severních fjordech. To je třeba zase můj sen. usměvavý

Neřekl jsem, že považuji život otroka v římské vile za svůj sen, ale jen že třeba by to ke spokojenosti stačilo. Kdyby byl sdílen s nějakou milou osobou, tak proč ne. usměvavý

Jinak mít svojí rodinu a dům, někde na nějakém pěkném místě, tak to je i můj sen, i když se obávám, že ani to se mi nikdy nesplní.  smutný

Anorie napsal:
nebo sova - Sovokodlak jazyk

To nevím, proč zrovna sova? Sova je noční pták a dravec, bývá považována za symbol moudrosti, i jako atribut bohyně Pallas Athény. otazník
Ke mě spíše pasuje jezevec, protože je to zvíře samotář.
Návrat nahoru Goto down
https://militiadei.forumczech.com/
Daiv de Anglor
emeritní velmistr (Magister generalis emeritus)
emeritní velmistr (Magister generalis emeritus)
Daiv de Anglor

Řád zlatého rouna
vyznamenání za zásluhy
rytířský meč
za dosažení titulu rytíře
bílý templářský plášť
za dosažení hodnosti bratr rytíř
abakus
odznak vysoce postaveného templáře
pivní džbán
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků
Řád Kristův
vyznamenání Řádu Kristova (templářů) za zásluhy

počet příspěvků : 746
renomé : 194
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Templi10Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Beause27
vyznání : římskokatolictví
přesvědčení : monarchismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty08.10.14 21:52

Jan Woraczicky-Bissingen napsal:
Nemyslím si, že by mě paní Anorie chtěla zdrogovat a poté zneužít na nějakých bakchanáliích. nejistý
Myslím, že to bylo míněno trochu jinak.

Spíše vás uvedou do jakésiho tranzu. Nedivil bych se kdyby neměli v lektvarech i stimulanty, či nějaké druhy opiátu. kroutí očima

Anorie napsal:
Ano, žádná hranice není.  Během rituálu a oslav svátku plodnosti je možnost volně přecházet a odcházet. „Pouze, ale u svobodných“, pokud je mezi dvěma kruh uzavřen, tak se nevyhází z kruhu svého a nemělo by se jim tam vcházet.

Jan Woraczicky-Bissingen napsal:
Aha, to mě moc netěší, já mám za to, že "nezávazné milování" vlastně neexistuje, protože láska sama o sobě nemůže být nezávazná. Pokud je to jen náhodný sex bez lásky konaný při rituálu, pak to považuji za velmi smutné. Já jako rytíř a hrabě uznávám pouze dva druhy lásky - lásku opravdovou a nebo lásku tragickou, nic mezi tím už není.  neutrální

Podle mě to bylo myšleno jinak. Uzavřený kruh, je kruh dvojce, to bude nejspíš znamenat, buď vdany pár anebo prostě milujicí se zaslíbená dvojce.

Myslím že máte o slečně Anorií moc velké mínění. Ona je taková děva co líta po lese a škotačí kolem velkého ohně, nemá žadné hranice a to je podle mě špatné. Vy žijete podle křesťanských zásad, což ona podle mě jako pohanka némá. kroutí očima
Jste zatím jen hrabě co nenašel zatím tu pravou, ale jak sám jste říkal, kolem vás jich je spousta. Stačí opravdu udělat jen ten první krok. Žijeme v době internetu, tak zkuste se připojit do chatu, či nějaké zeznamky. Třeba tam nějakou najdete. :puf:
Návrat nahoru Goto down
http://bozi-bojovnici.heavenforum.com/index.htm
Anorie
královna Seveřanů
královna Seveřanů
Anorie

Mjöllni
za příspěvky o severském pohanství
pentakl
za dosažení hodnosti mága, čaroděje nebo čarodějnice
pivní džbán
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků

počet příspěvků : 326
renomé : 187
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Viking21
vyznání : heidenismus
přesvědčení : environmentalismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty08.10.14 23:01

Jen mi sami dokážeme změnit či ovlivnit svůj průběh v tomto životě. Samozřejmě a správně by to mělo být tak, že ti slušní a vlídní mají hodně přátel a sklízí veškerou přízeň a ti protivní/zlí by měli být osamělí. Přesto tento princip nefunguje úplně na 100%, je mnoho hodných lidí, jako Vy můj milý hrabě Jane Woraczickoviči, kterému život přichystal ránu za ranou. smutný
Já to třeba cítím, tak že každý tvor, každý strom, kámen i předmět má svoji sílu a svého ducha, se kterým je možné za určitých podmínek komunikovat, tak se nikdy necítím sama.

Bojím se, že jsem vám ublížila a něco ve Vás probudila. Raději už bych nepokračovala v této diskuzi o otrokářích a otrocích. Nemám to ráda, jen jsem si z legrace do Vás trochu rýpla a teď mě to opravdu mrzí. smutný
I ti nejlepší mágové a čarodějnice jako jsem Já, jsou někdy neúspěšní a dostanou od života "tvrdě na hubu" vyvedený z míry


Daiv de Anglor napsal:
Podle mě to bylo myšleno jinak. Uzavřený kruh, je kruh dvojce, to bude nejspíš znamenat, buď vdany pár anebo prostě milujicí se zaslíbená dvojce.

Ano, takhle to bylo vesměs myšleno. Pár má svůj vymezeny kruh. usměvavý

Daiv de Anglor napsal:
Myslím že máte o slečně Anorií moc velké mínění. Ona je taková děva co líta po lese a škotačí kolem velkého ohně, nemá žadné hranice a to je podle mě špatné. Vy žijete podle křesťanských zásad, což ona podle mě jako pohanka némá. kroutí očima

Je mi líto, že si tohle o mně myslíte. Žiju normálním běžným životem, nejsem žádný demomagor. I když jsem pohanka a beru život jiným směrem než vy křesťané.


Pokud vás tady něčím obtěžují, tak mě klidně obviňte a přenechte sv. inkvizici Renegovi a Warlemu. usměvavý smutný
Návrat nahoru Goto down
http://zrcadlo.mysteria.cz.prx.us.teleport.to
Renego z Olše
převor-inkvizitor (Prior Inquisitor)
převor-inkvizitor (Prior Inquisitor)
Renego z Olše

pivní džbán
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků

počet příspěvků : 104
renomé : 30
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Ordo_p10
vyznání : římskokatolictví
přesvědčení : klerikalismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty09.10.14 12:06

Anorie napsal:

Pokud vás tady něčím obtěžují, tak mě klidně obviňte a přenechte sv. inkvizici Renegovi a Warlemu. usměvavý smutný


Tak žádá Bůh

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 V43895_hat
„Kate, dělej, co umíš,“
Návrat nahoru Goto down
Johannes Johannsson
jarl
jarl
Johannes Johannsson

severský meč
za dosažení titulu jarl
vlčí kříž
za příspěvky o synkretismu
staré klíče
vlastněny těmi, kteří byli u zrození Militia Dei
přísežný náramek
za dosažení titulu hirđman
hird
družina vikinského náčelníka po dosažení hodnosti jarl
picí roh
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků
korbel
za vyšší aktivitu v krčmě

počet příspěvků : 1421
renomé : 265
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Viking23
věk : 35
vyznání : křesťansko-pohanský synkretismus (severský)
přesvědčení : konzervatismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty09.10.14 22:13

Daiv de Anglor napsal:
Jste zatím jen hrabě co nenašel zatím tu pravou, ale jak sám jste říkal, kolem vás jich je spousta. Stačí opravdu udělat jen ten první krok. Žijeme v době internetu, tak zkuste se připojit do chatu, či nějaké zeznamky. Třeba tam nějakou najdete. :puf:

Díky za radu Daive, a za upřímnost. Svěřit svůj osud internetu nebo seznamce jsem se ještě nepokusil, to asi z toho důvodu, že jsem staromódní a tento způsob seznamování mi připadá poněkud nešťastný - lidé se tu více rozhodují na základě zevnějšku z fotografie než podle toho, co se ukrývá uvnitř člověka, protože z té fotografie ani z toho profilu toho moc vyčíst nelze. Chatoval jsem nebo si dopisoval přes e-maily několikrát, ale nikdy z toho nic nevzešlo, pokaždé přišel nějaký zádrhel nebo jsem možná omrzel, těžko říct. Proto si vybavuji nejrůznější rizika a nevýhody s tímto způsobem seznamování spojenými - nikdo si nemůže být jist tím, co je ten druhý člověk na té opačné straně vlastně zač a zda doopravdy hledá někoho na vztah, nebo nějakou svou oběť na něco. Z jedné dívky, se kterou jsem si dopisoval, se vyklubala vzteklá megera, která chtěla určovat pravidla, ani jsem se s ní nesetkal. Jiná dívka při našem prvním setkání mi jen neustále povídala o vesmíru, konci světa, andělích a astrálním cestování, bylo to velmi nepříjemné a poslední věc, kterou ještě udělala bylo, že mi ze svého domova napsala vzkaz, ať si "prý nechám zajít chuť" (zajímavé bylo, že navenek se prezentovala jako pohanka a jejím snem bylo odstěhovat se do Norska!, přitom se chovala jako blázen), takže není divu, že to bylo setkání první i zároveň poslední. Jejich ideálům jsem zřejmě nevyhověl, ale to mi nevadí, ani jedna za to nestála. Sice žádná z nich přímo nepocházela ze seznamky, ale seznámit se nejspíš chtěli. Z počátku se zdálo, že si dobře rozumíme, měli jsme podobné zájmy a přesto přišla takováto nemilá překvapení, dost mě to vzalo. Samozřejmě nechci seznamky nebo seznamování přes internet nějak předem zatracovat aniž bych je sám vyzkoušel. Pokud jiné možnosti nezbudou, určitě i tuhle možnost vyzkouším. neutrální

Neřekl jsem, že by jich kolem mě bylo spousty, ale právě naopak: denně se setkávám se stále stejnými lidmi, kteří jsou už třeba o jednu generaci nebo několik generací napřed, tím pádem schází příležitosti k seznamování a abych řekl pravdu, tak úroveň mého společenského života je velice bídná. Kromě práce a své rodiny nemám nic, denně cestuju sem a tam stále dokola, přitom ten čas, který mi zbyl, nedovedu smysluplně využít, vlastně jen pořád hniju u počítače. nejistý

Anorie napsal:
Jen mi sami dokážeme změnit či ovlivnit svůj průběh v tomto životě. Samozřejmě a správně by to mělo být tak, že ti slušní a vlídní mají hodně přátel a sklízí veškerou přízeň a ti protivní/zlí by měli být osamělí. Přesto tento princip nefunguje úplně na 100%, je mnoho hodných lidí, jako Vy můj milý hrabě Jane Woraczickoviči, kterému život přichystal ránu za ranou.  smutný  
Já to třeba cítím, tak že každý tvor, každý strom, kámen i předmět má svoji sílu a svého ducha, se kterým je možné za určitých podmínek komunikovat, tak se nikdy necítím sama.

Bojím se, že jsem vám ublížila a něco ve Vás probudila. Raději už bych nepokračovala v této diskuzi o otrokářích a otrocích. Nemám to ráda, jen jsem si z legrace do Vás trochu rýpla a teď mě to opravdu mrzí. smutný
I ti nejlepší mágové a čarodějnice jako jsem Já, jsou někdy neúspěšní a dostanou od života "tvrdě na hubu" vyvedený z míry

Souhlasím, ale proč jsou norny tak kruté? Proč to Bůh/bohové dopustili, že je svět takový?

Můžete být klidná, neublížila jste mi, to jen já sám. Nejsem spokojený se svým životem a nejsem schopný s tím něco dělat. Mám pocit, že nedovedu navazovat přátelské vztahy s ostatními lidmi, že nemám čím zaujmout atp., cítím se bezmocně, připadám si na tomto světě sám a osamělý. Poslední dobou mě zmáhá smutek a jsem bledý, když přijde na mě tíseň a sklíčenost, těžko se to ovládá, pokaždé tomu podlehnu a pak mám nepříjemné bolesti břicha. zbledlý

Takže to nezpůsobilo nějaké vaše drobné rýpnutí, kterého jsem si skoro ani nevšiml. Daleko více mi vrtal hlavou ten Spartakus a důvod, proč bych vám měl podřezávat hrdlo. Měl jsem obavu, že mě máte za padoucha. šťastný

Máte pravdu, ty otroky a otrokáře raději už vynecháme, mělo to být jen téma na odlehčení. Mělo to být jen o tom, že láska dokáže překonat i sociální rozdíly, jenže každý v tom může vidět něco jiného, například využívání otroků k něčemu jinému než k práci.  nejistý

Anorie napsal:
Pokud vás tady něčím obtěžují, tak mě klidně obviňte a přenechte sv. inkvizici Renegovi a Warlemu.  usměvavý smutný

Ale kdepak, čím by jste nás měla obtěžovat, paní Anorie? Nemohu mluvit za ostatní, ale třeba mě vaše přítomnost těší. mrknutí Renega a Warlete si nevšímejte, oni pouze vyhledávají konflikty a diskutovat normálně nedovedou. Pro fórum nikdy nic pořádného nevykonali, sotva můžou rozhodovat o tak důležitých a zásadních věcech, jako je internetový přístup jednotlivých uživatelů k fóru.

Anorie napsal:
Ano, takhle to bylo vesměs myšleno.  Pár má svůj vymezeny kruh. usměvavý

No jo, ale co když se chce té slavnosti zúčastnit někdo, kdo nemá nikoho? Jako třeba já?  usměvavý
To pak asi jen sedí a kouká na ostatní?  smích
A nebo s některými uspořádá trojici? šokovaný  

Daiv de Anglor napsal:
Spíše vás uvedou do jakésiho tranzu. Nedivil bych se kdyby neměli v lektvarech i stimulanty, či nějaké druhy opiátu. kroutí očima

Všichni pohané snad nebyli zdrogovaní. O využívání halucinogenních hub se spekuluje u starověkých Řeků, prý měly být zpodobněny na nějakých amforách. U seveřanů si nejsem jist, ale vzhledem k tehdejším možnostem je pravděpodobné, že byli odkázáni jen na domácí suroviny. Zda bylo tenkrát možné něco takového sehnat ve Skandinávii, toť otázka.  šťastný

Každopádně využívání drog během pohanským rituálů je tématem poměrně populárním a těžko říct, nakolik to má blízko k pravdě.

Daiv de Anglor napsal:
Myslím že máte o slečně Anorií moc velké mínění. Ona je taková děva co líta po lese a škotačí kolem velkého ohně, nemá žadné hranice a to je podle mě špatné. Vy žijete podle křesťanských zásad, což ona podle mě jako pohanka némá. kroutí očima

Ale všichni pohané neskotačí v lesích kolem ohňů bez hranic a paní Anorie nemusí být nutně taková, nebo alespoň by to tak být nemělo. Chápu to dobře, že dnešní pohanství se hodně zaměřuje na přírodní kult plodnosti a živočišnost, čili tato stránka pohanství mi úplně nesedí a nevyhovuje. Třeba bych měl problém, se s někým takovým sžít, je to možné. Ale také to neznamená, že by to mělo být jen o tom. Nechápu, proč si většina lidí pod slovem "pohané" vybavuje nějaké negramotné lesní muže a děvy, když skutečnost mohla být úplně jiná. Třeba já si pod tím slovem představuji dynastii Ynglingů, jako například Haralda I. Krásnovlasého nebo Erika Krvavou sekyru, také si pod tím slovem vybavuji Rurikovce, první Piastovce, rovněž i první Přemyslovce. Je dost možné, že i oni skotačili kolem ohňů, ale určitě to již nebyli žádní polonazí divoši podobající se africkým domorodcům, především to byli zakladatelé středověkých států a prvních dynastií, byli to schopní vůdci nebo velitelé, možná i vizionáři. Diskuze by se měla spíše točit kolem toho, proč jejich potomci nakonec přešli z pohanské víry na křesťanskou, zda je k tomu vedli důvody náboženské či jen čistě politické. Nakonec tu jsou v zásobě ještě další "pohané", jako třeba Platón, Aristoteles, Hérakleitos a mnozí další, i když to byli filosofové, spíše se zaobírali vlastními idejemi než mytologickými kulty. Nezapomínejme ani na to, že i římský vojevůdce Gaius Julius Caesar byl původně kněz a během své kariéry se projevil jako náboženský reformátor, či třeba egyptská královna Kleopatra, která se ráda vžívala do role pozemského vtělení bohyně Isis.
Návrat nahoru Goto down
https://militiadei.forumczech.com/
Anonymní
Anonymní
Anonymous



Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty10.10.14 3:59

V reálu tě nějaká slečna dokáže klamat stejně jako na seznamce, protože pokud nejsi jasnovidný tak i v reálu vidíš jen tu zevní slupku a co je skutečně uvnitř někdo nezjistí ani po mnoha letech manželství..
A láska je krásná jen pro ty kteří ji nemají, protože jakmile láska přejde do skutečného života = manželství, rodiny atd., pak se velice rychle z ní vytratí to kouzlo, protože společný život a povinnosti (zvláště když přijdou děti) vytlačí všechnu romantiku na míle daleko.
Tohodle si už všiml ve 12.stol. nějaký mnich a začal razit teorii že láska má moc jedině tehdy když je nenaplněná..
..a tak vlastně položil základy "dvorské lásky", tedy kde ženatý rytíř se dvoří manželce jiného rytíře, a tím že jsou oba v manželství, a hříchem cizoložství se nechtějíce provinit, zůstává jejich láska k cizí dámě nenaplněná, a tudíž navždy krásná..
Ale nezapomeňme že právě "dvorská láska" se stala zkázou rytířstva, protože rytíř už nekladl na první místo povinnosti svému pánu a církvi, ale vše konal jen pro svou platonickou lásku ve snaze se jí zalíbit.
Představme si např. dnešní policii která by nedbala na střežení veřejného pořádku ale místo toho by policisté dělali jen to co by se líbilo jejich láskám..
Nějak by to ztratilo na významu..
Rytíř má sloužit svému pánu a církvi, ne rozmarům nějaké cizí paní.
Návrat nahoru Goto down
Rhianwen ferch Tangwystl
druidka (Drusada)
Rhianwen ferch Tangwystl

druidské roucho
za dosažení hodnosti druid
druidská hůl
za dosažení hodnosti druid
picí roh
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků

počet příspěvků : 243
renomé : 91
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Druidi15
vyznání : keltské druidství
přesvědčení : environmentalismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty10.10.14 10:16

Jarmil Warle napsal:
Nasadit Woraceckovi parohy můžeš i jinak.  :trickster2:

Tímto se Jan Woraczicky-Bissingen veřejně doznává ke svému odpadnutí od víry, to jest apostazi neboli odpadlictví!

Jménem našeho Boha, svaté církve římské, všech Božích bojovníků a otce Koloděje prohlašuji Jana Woraczecka za apostatu neboli zrádce a odpadlíka od víry! Budiž s ním nakládáno jako s nevěrcem, který zradil svého Pána Boha, ať je vyobcován z křesťanské církve a našeho společenství našich bratří a sester v Kristu!

Nechej pána hraběte na pokoji ty jedno hroší mládě a běž si raději svojí tlamičku vypláchnout ústní vodou, uděláš nejlíp. smích

Jarmil Warle napsal:
Lžeš, nepřemýšlím o sexu, jen občas o onanii, to proto že moje mysl je zesynchronizovaná na úroveň jogína. Jenom se modlím, postím a poslouchám kázání našeho milovaného otce Koloděje. To jenom tvoje zbožnost vyvolává pochybnosti.

Ty jsi ale blb, lidé nepřemýšlejí o onanii, ale přemýšlejí o sexu a onanují když nemají na výběr, ty jeden jogíne. Tys v té svojí blbosti předčil už i chudáka otce Koloděje. :trickster2:

Jan Woraczicky-Bissingen napsal:
Ale všichni pohané neskotačí v lesích kolem ohňů bez hranic a paní Anorie nemusí být nutně taková, nebo alespoň by to tak být nemělo. Chápu to dobře, že dnešní pohanství se hodně zaměřuje na přírodní kult plodnosti a živočišnost, čili tato stránka pohanství mi úplně nesedí a nevyhovuje.

To je škoda, my pohanky rády skotačíme v lese a kolem ohňů. Mohl by jste se přidat a skotačit též, kdyby jste chtěl.  šťastný

Ithron von Kremsier napsal:
Rytíř má sloužit svému pánu a církvi, ne rozmarům nějaké cizí paní.

Takže by rytíř Woraczicky měl hledat spíše pána než paní? smích
Návrat nahoru Goto down
Hassalaha
sultán (Al-Malik) Egypta a Sýrie, Ochránce dvou svatých mešit
sultán (Al-Malik) Egypta a Sýrie, Ochránce dvou svatých mešit
Hassalaha

arabský meč
za dosažení hodnosti emír
nevěstka
za absenci mravů v diskuzi
pivní džbán
za aktivitu v krčmě
pražský groš
za 40 příspěvků

počet příspěvků : 207
renomé : 14
loajalita : Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Ayyuby12
vyznání : sunnitský islám
přesvědčení : islamismus

Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty10.10.14 21:09

Rhianwen ferch Tangwystl napsal:

Ty jsi ale blb, lidé nepřemýšlejí o onanii, ale přemýšlejí o sexu a onanují když nemají na výběr, ty jeden jogíne. Tys v té svojí blbosti předčil už i chudáka otce Koloděje. :trickster2:

To je škoda, my pohanky rády skotačíme v lese a kolem ohňů. Mohl by jste se přidat a skotačit též, kdyby jste chtěl. šťastný

Máš moc slov! Do ženského pokoje stebou a zavřít, ty necudně odhalená lesní děvo. škodolibý
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty
PříspěvekPředmět: Re: Klábosení z Kupecké stezky   Klábosení z Kupecké stezky - Stránka 2 Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Klábosení z Kupecké stezky
Návrat nahoru 
Strana 2 z 4Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Povolení tohoto fóra:Můžete odpovídat na témata v tomto fóru
Militia Dei :: 
Liberum topic
 :: Via Regia
-
odeslat nové téma   Odpovědět na témaPřejdi na: